В Україні запропонували створити Національну земельну асамблею

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Засновник фундації «Аграрна наддержава» запропонував створити Національну земельну асамблею © Андрій Товстиженко, DT.UA
Питання земельної реформи за своїм значенням для держави є фундаментальним. Потрібно порадитися з суспільством.

Перед запровадженням ринку сільгоспземель необхідно створити Національну земельну асамблею, пишуть у своїй статті для DT.UA Андрій Гордійчук, засновник Фундації "Аграрна наддержава", Ярослав Макітра, експерт Інституту соціальних технологій "Соціополіс", Лариса Старікова, керівник Аналітичного центру Аграрного союзу України.

Як зазначають автори, робота Національної земельної асамблеї (НЗА) передбачає два обов'язкові етапи: розробку концепції законодавчого регулювання та підготовку самого законопроекту. І вже розроблений документ щодо земельної реформи має пройти схвалення на всеукраїнському референдумі, в рамках підготовки та організації якого НЗА також може брати участь.

Головне завдання, яке потрібно вирішити на самому початку, - забезпечити прозоре та фахове формування НЗА. "Наші пропозиції передбачають врахування територіального та галузевого принципів самоорганізації суспільства. Кількість членів має становити не менш як 500 осіб, обраних за спеціальною рейтинговою процедурою, які представлятимуть органи влади, експертне середовище та громадський сектор. Можна розглядати й прямі вибори членів НЗА", - йдеться в статті.

У рамках асамблеї мають бути сформовані спеціальні комісії за напрямками, які опрацьовуватимуть необхідні зміни та налагоджуватимуть ефективну комунікацію із суспільством. Громадські слухання з питань обігу земель, які організовує секретаріат НЗА, повинні проходити в шести регіонах (по чотири територіальні одиниці в кожному). Отриману інформацію опрацьовуватимуть аналітичні групи, які повинні врахувати її при розробці законопроекту. За умов злагодженої роботи розробка концепції, підготовка та обговорення законопроекту займуть не більше півроку. Ще три-чотири місяці піде на підготовку всеукраїнського законодавчого референдуму за народною ініціативою. У процесі організації референдуму НЗА має трансформуватися в ініціативну групу, передбачену законом "Про всеукраїнський референдум".

За умови активності суспільства та політичної волі керівництва держави до кінця року можна ухвалити збалансований документ, щоб з 2018 року дати зелене світло обігу земель с/г призначення, відзначають автори.

Читайте також: У Порошенка повідомили про вето на земельний мораторій, а потім різко передумали

"Нашою командою напрацьовано "Дорожню карту відкриття ринку землі в Україні". Зазначимо, що це - пропозиції для обговорення, і ми відкриті до дискусії та діалогу. В основу документа покладено три ключові принципи: забезпечення стабільності нині діючих підприємств; надання можливості для формування земельних банків для знов створених господарств; соціальний захист власників землі", - йдеться в матеріалі.

Детальніше читайте в матеріалі "Землі політичного призначення" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі