У першому півріччі 2018-го видобуток природного газу в країні впала. Хоча концепцією розвитку газовидобутку ставиться завдання наростити її з 20 до 27 млрд кубометрів до 2020-м. Вже ясно, що вона виконана не буде. Принаймні, не в призначені терміни. Плани тріщать за всіма пунктами.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ігор Маскалевич. За його словами, темпи приросту видобутку "Укргазвидобування" (УГД) помітно нижче запланованих. Видобуток приватних компаній, після першого стрибка в 2012-2014 роках, вже третій рік завмер на позначці 4,2–4,5 млрд кубометрів. Третій учасник процесу, "напівприватівська" "Укрнафта" впевнено скидає видобуток газу на 10-15% в рік.
"А часу все менше. У найближчі пару-трійку років різко впадуть доходи від транзиту. При чому абсолютно за всіма сценаріями, незалежно від того, чи буде побудований "Північний потік-2" через Балтику. Чорноморський "турецький" обхід України за фактом вже у стадії добудови. Багатостраждальний консорціум з управління українською ГТС теж означає відхід частини доходів новим інвесторам, - підкреслює автор. - В цих умовах нарощування власного видобутку знизило б цінові втрати і тиск на гривню (знадобилося б витрачати менше валюти на імпорт газу)".
Детальніше про туманні перспективи видобутку вуглеводнів в Україні читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Газовидобуток завалять "ждуни"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".