За її словами, банківську систему розчистили від кептивних банків, але по-справжньому реформа не запрацювала. В Україні під 60% банківського сектора - це тепер державні банки. Державі не потрібен "Укргазбанк", "Ощад", "Приват" і "Укрексім". Активи ліквідованих банків злили за копійки через Фонд гарантування вкладів, а потім це все компенсували з бюджету. До того ж, власники подають до судів і відсуджують активи, які були у банках, не збираючись гасити Фонду гарантування те, що було виплачено вкладникам. Також в Україні не працює кредитування - основне джерело для підйому економіки.
"Ви десь бачите кредитування? Ні, ви його не бачите. Тому що в нашій країні, якщо ви мені дали 100 мільйонів, і настав час повертати кредит, я до вас приходжу і кажу: "Я тобі віддам 20". Ви мені кажете: "А чому 20? Ти ж 100 брав". Про відсотки взагалі не говоримо. Я кажу: "Сиди і мовчи. Тому що за 10% від чека я в суді отримаю рішення, що я тобі не винен взагалі нічого". Банки бояться кредитувати в таких умовах, розумієте? І активи вони не заберуть, тому що туди приходять батальйони. А куди приходять батальйони, туди не приїжджає поліція. І це називається системною банківською реформою? Я навела один маленький приклад. Завжди повинна бути стратегія. А це вже з "Аліси в Країні Чудес": "Куди мені йти?" - "Ну, це в залежності від того, куди ти хочеш потрапити". Завжди потрібно знати, куди ти хочеш потрапити. І йти", - розповіла Мостова.
Раніше в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна" глава Нацбанку Яків Смолій розповів, що заважає інвесторам зайти в Україну.