В Україні потрібно конституційно заборонити приватизацію державних сільськогосподарських земель - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні потрібно конституційно заборонити приватизацію державних сільськогосподарських земель - експерт Юхновський пропонує заборонити продавати державну землю с/г призначення
На думку Олега Юхновського, це той потужний ресурс, який у майбутньому зможе гарантувати Україні політичну та економічну незалежність.

В нинішніх умовах варто серйозно обговорити в експертному середовищі необхідність на конституційному рівні заборонити приватизацію земель сільськогосподарського призначення держвласності із поетапним їх виведенням із експлуатації та консервації.

Про це у розмові з DT.UA заявив експерт з аграрних питань, народний депутат двох каденцій та автор і співавтор більш як сотні профільних законів Олег Юхновський, нині - голова комітету підприємців АПК Торгово-промислової палати України.



На його думку, це той потужний ресурс, який у майбутньому зможе гарантувати Україні політичну та економічну незалежність.

"Саме цей ресурс планували сконцентрувати у Земельному банкові - одному з компонентів бізнес-проекту, задуманого тодішньою аграрною верхівкою. Фактично Мінагрополітики перетворилося на суб'єкта ринку. Формувалася потужна комерційна мегаструктура, до якої входили ПАТ "Державний земельний банк", ПАТ "Аграрний фонд", ДПЗКУ, зліплена із вцілілого майна збанкрутілої ДАК "Хліб України". А це - 36 підприємств загальною місткістю 2,96 млн т, що становить майже 10% сертифікованих потужностей для зберігання зерна в Україні. Цей монстр поступово розростався за рахунок державних підприємств, логістичних об'єктів і транспорту, сільськогосподарської техніки", - наголосив Юхновський.

За його словами, перед ним стояло жорстке і прагматичне завдання Сім'ї: підім'яти під себе левову частку виробництва і переробки сільськогосподарської продукції, повністю перебрати на себе експорт, витіснивши ключових гравців із цього ринку, у тому числі і транснаціональні компанії.

"Для такого розмаху потрібні чималі кошти. Їх черпали з бюджету, відповідно "підрихтувавши" аграрне законодавство. Це давало змогу більш-менш легально послуговуватися державним ресурсом, китайським зерновим кредитом. Ну, а діяння цього комерційного локомотива прикривали таким собі фіговим листком - ще однією недолугою стратегією "Рідне село". Забавка для широкого загалу! Нею спекулювали уряд, міністерство…", - заявив він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк раніше закликав в рамках проведення аграрної реформи продати 1 мільйон гектарів землі, яка перебуває у державній власності.

Повне інтерв'ю з Олегом Юхновським читайте у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі