В Україні зріс розмір компенсації за відключення електрики

Поділитися
В Україні зріс розмір компенсації за відключення електрики © pixabay/flockine
Нові стандарти якості вступили в силу з 1 серпня.

Національна комісія з регулювання ринку електроенергії і комунальних послуг (НКРЕКП) відкоригувала стандарти якості поставок електроенергії, а також змінила виплату компенсацій споживачам за порушення стандартів. Про це повідомляє прес-служба НКРЕКП.

Нові стандарти якості поставок електроенергії вступили в силу з 1 серпня 2021 року.

Тепер максимально допустимий період відсутності електрики хоча б в одній фазі трифазної лінії через відключення скорочений з 24 годин до 22 годин на місяць, але не більше 12 годин поспіль влітку і 6 годин взимку (було 24 години).

При перевищенні тривалості відключення, побутовий споживач має право вимагати компенсацію в 200 грн, плюс 50 грн за кожну наступну годину без електрики. Для споживачів-юридичних осіб компенсація становить 600 грн.

У рік обленерго дозволяється проводити 11 планових відключень, 7 аварійних (для міст) і 9 аварійних для сіл.

НКРЕКП окремо прописала граничні терміни відключення для великих ремонтних робіт, як заміна лінії, під час яких допускається максимальний термін відключення на 24 години влітку і 8 взимку (було 48 годин).

При відсутності електрики більше 24 годин поспіль сума компенсації збільшена з 200 грн до 300 грн.

Також, при перевищенні термінів усунення причин неякісних поставок електроенергії, сума компенсації збільшується з 100 грн до 200 грн.

Щоб отримати компенсацію, споживачеві необхідно звернутися до обленерго з заявою про отримання компенсації за приватні перебої з електроенергією.

Обленерго має відповісти на заяву, вказавши найменування лінії (трансформатора), до якої підключений споживач, кількість планових і аварійних відключень, кількість відключень не з вини обленерго, висновок про дотримання/недотриманні стандарту якості.

Якщо відповідь обленерго не задовольняє споживача, він може направити його копію в НКРЕКП для подальшого розгляду.

У НКРЕКП нагадують, що в 2020 році більше 34 000 споживачам виплачено компенсації за відсутність електрики на суму 3,2 млн грн, в першому півріччі 2021 року - 4 млн грн.

Нацкомісія на засіданні 6 серпня прийняла рішення встановити максимальні граничні ціни на балансує ринку електроенергії на рівні не вище за ринок "на добу вперед".

Нагадаємо, що ціна на електроенергію для населення з 1 серпня не зміниться і залишиться на рівні 1,68 гривні за кВт/год - таке рішення уряд прийняв на засіданні 28 липня.

Проти підвищення ціни на електроенергію висловився й президент України Володимир Зеленський. «Це фейкова інформація, що з 1 серпня ціни на електроенергію для людей будуть вище... Ми повинні зробити, щоб збільшення цін не було», - заявив він під час виступу на форумі «Україна 30. Децентралізація».

Зазначимо, у серпні мала набрати сили оновлена модель механізму спеціальних зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО). Тож липень мав стати останнім місяцем із фіксованим тарифом.

Докладніше про те, коли чекати на нове підвищення цін на електроенергію, і наскільки відчутним воно буде для українців, читайте в статті Сергія Следзя «До сплати останньою ланкою харчового ланцюга» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі