Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики та комунальних послуг підвищила максимальні граничні ціни на ринку "на добу вперед" і на внутрішньодобового ринку. Відповідне рішення комісія прийняла 30 липня.
Так, НКРЕКП підвищила максимальні граничні ціни (price cap) на ринку "на добу вперед" (РСВ) і на внутрішньодобового ринку (ВДР) на 60,8%, або до 2000 грн/МВт-год для годин мінімального добового навантаження в енергосистемі ( з 00:00 до 07:00 і з 23:00 до 00:00) і на 50,6%, або до 4000 грн/МВт-год - для годин максимального навантаження (з 07:00 до 23:00).
Як прокоментував голова НКРЕКП Валерій Тарасюк під час засідання: "Ми робимо послідовні кроки до лібералізації ринку. Фактично це скасування цінових обмежень. Якщо гранична ціна становить 2 грн за 1 кВт-год в нічні години і 4 грн за 1 кВт-год в денні, це фактично скасування. Ми даємо сигнал учасникам ринку, і я вважаю, що це дуже правильний крок ".
Серед аргументів регулятора також: виникнення дефіциту електроенергії в окремі години в літній період, збільшення потреби в маневруванні потужностей, зростання ціни палива для ТЕС.
Це повторне збільшення регулятором максимальних граничних цін на енергоринку влітку цього року.
Крім того, НКРЕКП 25 червня встановила граничну мінімальну ціну на електроенергію на ВСР на рівні 100,5% ціни на РСВ на період профіциту е/е в енергосистемі до 1 жовтня.
Нагадаємо, що ціна на електроенергію для населення з 1 серпня не зміниться і залишиться на рівні 1,68 гривні за кВт/год - таке рішення уряд прийняв на засіданні 28 липня.
Проти підвищення ціни на електроенергію висловився й президент України Володимир Зеленський. «Це фейкова інформація, що з 1 серпня ціни на електроенергію для людей будуть вище... Ми повинні зробити, щоб збільшення цін не було», - заявив він під час виступу на форумі «Україна 30. Децентралізація».
Голова держави доручив Раді національної безпеки і оборони дослідити питання тарифів на одному із засідань і, можливо, знайти спосіб знизити ціну. Чому питання тарифів, яким за законом має опікуватися уряд, має стати предметом розгляду зовсім іншого органу, Зеленський не пояснив.
Зазначимо, у серпні мала набрати сили оновлена модель механізму спеціальних зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО). Тож липень мав стати останнім місяцем із фіксованим тарифом.
Докладніше про те, коли чекати на нове підвищення цін на електроенергію, і наскільки відчутним воно буде для українців, читайте в статті Сергія Следзя «До сплати останньою ланкою харчового ланцюга» у ZN.UA.