В Україні змінять умови стягнення боргів за судовими рішеннями під час війни

Поділитися
В Україні змінять умови стягнення боргів за судовими рішеннями під час війни © Sputnik Кыргызстан
У законопроєкті є положення, що працюють як на інтереси боржників, так і проти них.

Верховна Рада може найближчим часом ухвалити закон щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану. Відповідний законопроєкт 8064 Комітет Верховної Ради з питань правової політики 13 березня рекомендував парламенту прийняти в другому читанні і в цілому, пише "Судово-юридична газета".

Наразі порівняльна таблиця до другого читання ще відсутня, втім, як розповів член Комітету Ігор Фріс, основні ключові норми в законопроєкті наступні:

  • фізичні особи - боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму у розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох мінімальних розмірів заробітної плати, установленої законом України про Державний бюджет на 1 січня поточного календарного року, а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови, що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у порядку, встановленому цим законом. Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється.
  • до набрання чинності законом щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов’язаних з державою-агресором, зупиняється вчинення виконавчих дій, забороняється заміна стягувачів у виконавчих провадженнях, стягувачами за якими є Російська Федерація або пов’язані з нею особи.
  • юридичні особи - боржники, самозайняті особи (які використовують найману працю фізичних осіб), на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточних рахунків виключно для виплати заробітної плати в розмірі не більше п’яти мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника такої юридичної особи чи самозайнятої особи, а також сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  • забороняється відкриття виконавчих проваджень на підставі виконавчих написів нотаріусів вчинених на кредитних договорах, які не посвідчені нотаріально.

Голова Асоціації приватних виконавців Віталій Чепурний виділив наступні зміни:

  • Встановлено мінімально захищену від арешту суму у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат (законопроєкт спочатку передбачав – 3).
  • Дозволено стягнення із заробітної плати боржників. За умови запровадження мінімально захищеної від арешту суми цей крок є цілком необхідним в інтересах кредиторів.
  • Дозволено виконання всіх виконавчих написів: іпотека, застава, лізинг та інших, крім тих, що вчинені за договорами у простій письмовій формі.
  • Плюс бонусом — можна буде довиконувати старі провадження по такім виконавчим написам, які відкриті до початку введення воєнного стану
  • Затверджено норму по заміщенню. Виконавцям з окупованих територій і територій з активними бойовими діями надається можливість змінити округ, продовжувати виконувати старі справи й приймати до виконання нові.
  • Ще Мін'юст отримає повноваження перевіряти приватних виконавців чи здійснюють вони діяльність. За результатом буде складатися акт перевірки.

Як судова система переформатувалась в умовах війни? Які існують механізми виявлення суддів-колаборантів та що з ними роблять далі? Чому досі працює ОАСК, де лежить позов Януковича, і чим це загрожує нашій державності? Чому саме зараз потрібний електронний суд і від кого залежить його впровадження? Чим може обернутися для судової системи критичне недофінансування Кабміном? Про це та багато іншого читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з головою Верховного суду Всеволодом Князєвим: «Мені соромно за рішення членів ВРП, які подали у відставку за два дні до початку війни».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі