За час війни звернення до судів скоротилися на 90% - Князєв

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За час війни звернення до судів скоротилися на 90% - Князєв © Цензор.нет
Насамперед через усунення пріоритетів у людей.

За час війни суди розглянули 418 тисяч справ, проте за останні півтора місяці надходження справ до судів по всій Україні становить лише десять відсотків від довоєнних цифр, розповів в інтерв'ю ZN.UA голова Верховного суду Всеволод Князєв.

За його словами, судова система навряд чи досягне довоєнної продуктивності найближчим часом.

«Якщо людині потрібно звернутися до суду, вона зробить це. Прийом кореспонденції поштою не припинявся ні на день. Позови приймаються, розподіляються і розглядаються в тій мірі, наскільки це можливо, з урахуванням безпеки всіх учасників судового процесу», - розповів він.

Князєв зазначив, що більшість судів України перебувають у відносно спокійній ситуації, їхня діяльність не призупинялася на жодний день. Але й у ці суди надходження справ скоротилося на 80–90 відсотків.

«Я не погоджуся з паном Смирновим (профільний зам голови ОПУ), який натякнув, що судова система якось не так працює. Причина у тому, що йде війна. Фокус уваги людей зміщений інше. Відпало бажання сперечатися з якихось дрібних питань, що стосується глобальних справ та проблем, де порушено право, то люди, як і раніше, йдуть до суду. Інші питання залишають на «після війни», - зазначив він.

На даний час існують три групи судів:

  • суди, що знаходяться в окупації - там неможливо здійснювати правосуддя в жодному вигляді, а їхні справи переведені до інших судів
  • суди, що знаходяться на територіях, де ведуться активні бойові дії – там ситуація залежить від обставин, а оперативні рішення про зупинення роботи судів приймають збори суддів або територіальні підрозділи Державної судової адміністрації
  • суди в тилу, діяльність яких, насправді, не змінилася.

«На сайті ВС є проактивна карта, де зазначені типи територій. Сподіваюся, скоро там відобразиться інформація і про запуск судів у звільнених ЗСУ регіонах», - додав Князєв.

Судова система України увійшла у війну на піку перезавантаження основних органів судової влади. Сьогодні всі процеси реформування ВККС та ВСП заморожені. Частина повноважень — тих, що не зазначені у Конституції, перейшли до голови Верховного суду.

Як судова система переформатувалась в умовах війни? Які існують механізми виявлення суддів-колаборантів та що з ними роблять далі? Чому досі працює ОАСК, де лежить позов Януковича, і чим це загрожує нашій державності? Чому саме зараз потрібний електронний суд і від кого залежить його впровадження? Чим може обернутися для судової системи критичне недофінансування Кабміном? Про це та багато іншого читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з головою Верховного суду Всеволодом Князєвим: «Мені соромно за рішення членів ВРП, які подали у відставку за два дні до початку війни»

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі