В Україні з'явилася перша компанія з офіційним чотириденним робочим тижнем

Поділитися
В Україні з'явилася перша компанія з офіційним чотириденним робочим тижнем © ballenta.ru
Чотириденний робочий тиждень стає дедалі популярнішою світовою тенденцією.

Українська ІТ-компанія mcpk. оголосила про офіційний перехід на 4-денний робочий тиждень - для підняття мотивації співробітників. Про це повідомляє спеціалізоване видання DOU.

Компанія, щоправда, не зовсім звичайна для України, оскільки поєднує українських інженерів-програмістів, що мають з ІТ-бізнес у Німеччині, Австрії та Швейцарії.

Наразі компанія знаходиться на перехідному етапі: за новим графіком організували роботу 13 спеціалістів, поточні проєкти переводять у новий режим. Після того, як переведуть більшість співробітників, на новий графік планують перевести адміністрацію. Усі нові проєкти також будуть працювати тільки за чотириденним графіком.

У компанії розраховують, що таке рішення допоможе фахівцям не вигорати на роботі, бути ефективнішими в робочі дні, а також сприятиме залученню більшої кількості фахівців. У mcpk. пояснюють, що наразі ринок праці "перегрітий" і працівникам недостатньо надавати стандартні переваги: конкурентну компенсацію, офіс у центрі, можливість працювати віддалено тощо.

Нововведення не впливає на термін щорічних відпусток працівників. Відмовитися від нового графіку роботи у компанії можуть за умови, що співробітникам це виявиться нецікавим. Однак наразі перші результати такого формату роботи позитивні: працівники більш організовані та мотивовані, а їхня продуктивність не зменшилася.

Нагадаємо, ОАЕ стали першою країною у світі, яка офіційно запровадила скорочений робочий тиждень. І на сьогодні чотириденний робочий тиждень стає дедалі популярнішою світовою тенденцією.

Так, міжнародна організація праці (МОП) при ООН пропонує перейти на чотириденний робочий тиждень, оскільки вважає його кращим, ніж п'ятиденний. По-перше, це дозволить поправити здоров'я населення, оскільки багато захворювань в сучасному світі викликані перевтомою, постійним перебуванням в офісі і стресом. Крім того, різні дослідження показують, що люди більш продуктивні, коли працюють менше.

Згідно з іншими дослідженнями, люди, які присвячують роботі 4 дні на тиждень, частіше відчувають себе щасливими і задоволеними життям.

І, нарешті, один з найбільш вагомих аргументів у сучасному світі: відмова від одного робочого дня позитивно позначиться на навколишньому середовищі.

Експеримент з чотириденним робочим тижнем в Ісландії, який проводився з 2015 по 2019 рік, закінчився "з приголомшливим успіхом". У дослідженні, яке проводили вчені, взяли участь 2500 ісландців, що складає приблизно 1% від населення країни. Працівники, які взяли участь в дослідженні, працювали по 35-36 годин на тиждень. За підсумками експерименту, стан цих працівників "покращився за рядом показників". Так, вони краще справлялися зі стресом, були менш схильні до вигоряння, зміцнилося їхнє здоров'я. Крім того, покращився баланс роботи та особистого життя.

Рівно рік тому Іспанія експериментально перейшла на 4-денний робочий тиждень без скорочення зарплати. У рамках пілотного проєкту робочий тиждень скоротиться до 32 годин. Експеримент триватиме три роки.

Цього року у Великій Британії стартує експеримент із кількістю робочих днів у тижні. Лондон вирішив перевірити наскільки буде ефективним чотириденний робочий тиждень. У пілотному проєкті візьмуть участь близько 30 компаній.

Існують також приклади, коли на експеримент зважувалися окремі компанії. Так, у 2019 році японський підрозділ Microsoft заявив про те, що чотириденний робочий тиждень призвів до того, що продажі на одного працівника зросли на 40%. Такі дані були отримані в ході експерименту зі скорочення робочого тижня.

У Гамбії для державних службовців було введено чотириденний робочий тиждень ще в 2013 році.

Раніше вчені з Університету Анже у Франції заявили про те, що у людей, які працюють понад 10 годин на день, підвищується ризик розвитку інсульту. При цьому, цей ризик підвищується, якщо люди перепрацьовують протягом 10 років і більше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі