В Україні збирають на заставу для Коболєва, який отримав в "Нафтогазі" сотні мільйонів премії

Поділитися
В Україні збирають на заставу для Коболєва, який отримав в © Нафтогаз України
Ініціатива зібрала в суспільстві крайні реакції.

Власник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа оголосив збір коштів на заставу для ексголови правління НАК «Нафтогаз Україна» Андрія Коболєва.  Ця ініціатива вже отримала активні реакцію експертів, які розділилися на два діаметрально протилежні табори.

Так, Ігор Мазепа називає Коболєва «найбільшим ворогом російської газової монополії та найяскравішим менеджером «Нафтогазу». Він закликає всіх охочих долучитися до його ініціативи.

«Усі зібрані кошти – а їх треба зібрати 229,248 млн гривень до понеділка, 6 березня – підуть на судову заставу для найбільшого ворога російської газової монополії та найяскравішого менеджера «Нафтогазу» – Андрія Коболєва», – написав Мазепа.

«Просто нагадаю що команда Коболєва принесла Україні 5 млрд доларів з яких 2,9 млрд живих грошей. Не вкрав як всі попередники, а забезпечив їх надходження до державного бюджету. Во гад!», – прокоментував ініціативу економіст Ілля Несходовський.

Проте, така позиція широкої підтримки не знайшла.

«Взагалі то справу виграли юристи, яким заплатив «Нафтогаз» 14 млн євро. А Коболєв порушив закон, і повинен нести юридичну відповідальність», - написав у коментарі під цим дописом радник міністра фінансів Віталій Ломакович.

«Собі 260 млн – за гранню етики. Я про етичну складову, не юридичну», - прокоментувала там же народна депутатка Мар'яна Безугла.

"Коли доларовий мільйонер оголошує масовий збір на допомогу доларовому мільйонеру, в країні, де мільйони людей реально рахують кожну гривню, а тисячі людей роблять збори на оборону, то це вже не просто щось із мораллю. Це щось із головою", - написав політичний аналітик Дмитро Литвин.

Нагадаємо, 1 березня Вищий апеляційний антикорупційний суд все ж таки обрав запобіжний захід ексголові "Нафтогазу" Андрію Коболєву, через півтора місяця після того, як у січні суддя ВАКС Олег Федоров залишив клопотання детектива НАБУ без задоволення. 

Коболєву призначили 229 млн грн застави з обовʼязками прибувати за першим викликом; не відлучатися з України; повідомляти про зміну проживання; не спілкуватися зі свідками; здати закордонні паспорти.

Коболєва підозрюють у протиправному отриманні премії у значно більшому розмірі, ніж дозволяло законодавство. Лише перша частина премії становила 10 млн доларів замість максимально дозволеної законодавством суми виплат у 37,4 млн грн. А після звільнення з посади він отримав в банку під гарантії "Нафтогазу" ще 12 мільйонів доларів. 

Під час розгляду в апеляції судді цікавилися у Коболєва, чим обумовлений такий великий розмір премії, адже інтереси Нафтогазу в арбітражі представляла іноземна юридична компанія, яка за свою роботу окремо отримала кілька десятків мільйонів євро.

Коболєв розповів, що це саме він підписував документи, приймав ключові рішення і давав особисті свідчення в Арбітражі.

Водночас у "Нафтогазі" стверджували, що Андрій Коболєв забрав собі більшу частину премії за перемогу над російським Газпромом у Стокгольмському арбітражі, попри те, що навіть не керував цим напрямком

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі