Приватне споживання, попри певне погіршення споживчих настроїв, підтримується на попередньому рівні. На думку експертів НБУ, які презентували текст пресрелізу про підсумки дискусії членів Комітету з монетарної політики щодо рівня облікової ставки, є пряма залежність у цьому випадку зі зростанням доходів.
Насамперед на збереження приватного споживання громадянами впливає підвищення реальних зарплат у приватному секторі. Це, своєю чергою, зумовлено наявним дефіцитом співробітників та неповною наповнюваністю найбільш вагомих для бізнесу працівників. Частково на це впливає також значний обсяг бюджетних витрат, у тому числі на виплати військовослужбовцям.
Водночас така ситуація в економіці має і зворотній ефект – дефіцит електроенергії стрімко збільшив індекс цін виробників у добувній, переробній промисловостях, у тому числі в харчовій. Такі зміни можуть спровокувати продовження інфляційного процесу.
Нагадаємо, що в макроекономіці термін “приватне споживання” означає сукупність витрат, які здійснюють фізичні особи та комерційні структури для задоволення потреб у купівлі товарів і послуг у певний проміжок часу.
Як повідомлялось раніше, 2024 року в економіці фіксується зниження споживчих настроїв до рівня літа 2022 року. Індекс споживчих настроїв українців у лютому впав на 6,5 пункту з рівня січня і склав 70,2 пункту, востаннє нижчий показник фіксувався у лютому 2022.