В Україні податківці перевірятимуть відомості про покупців нерухомості

Поділитися
В Україні податківці перевірятимуть відомості про покупців нерухомості
У Мін'юсті пояснили, про що йдеться в наказі.

В Україні Державна податкова служба проводитиме перевірку відомостей про покупця під час проведення держреєстрації речових прав на нерухоме майно. Відповідний наказ «Про затвердження Порядку електронної взаємодії інформаційних систем Міністерства юстиції України та Державної податкової служби України щодо підтвердження відомостей про фізичну особу під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно» набув чинності 5 лютого.

Яку інформацію про покупців нерухомості перевірятимуть 

Заступник міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов повідомив, що головною метою прийняття даного порядку є вдосконалення механізмів верифікації даних про фізосіб, що вносяться до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП), під час проведення держреєстрації речових прав на нерухомість.

Перевірка передбачає надсилання до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (ДРФО) таких відомостей:

  • ПІБ фізичної особи;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків згідно з ДРФО.

Держреєстратор у відповідь одержить підтвердження/спростування вірності наданих даних.

Орлов наголосив, що наразі таку інформацію вносять до ДРРП, але її дійсність не перевіряють.

«Вищевказана інформація і наразі вноситься до ДРРП, проте без перевірки дійсності. На жаль, це інколи призводить до технічних помилок у таких відомостях. Порядок же, по суті, лише врегульовує механізм електронної інформаційної взаємодії інформаційних систем державних органів. А саме – направлення за допомогою ДРРП запитів до Державної податкової служби України з метою підтвердження «правильності» внесення відомостей про фізичних осіб», – сказав він.

Чиновник наголосив, що набрання чинності Порядком дасть правову основу для розробки спільних договорів, якими визначатимуться структура та формат інформаційних файлів, механізм та канали обміну інформацією і процедури взаємодії інформаційних систем, а також можливість технічної реалізації зазначеної взаємодії.

У Мін'юсті доповнили, що наразі триває робота над запровадженням механізму верифікації відомостей, що вносяться до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Нагадаємо, що у 2022 році в Україні зросли податки з продажу нерухомості. Зокрема, забудовники втратили одну із можливостей економити на податках.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі