Про це на сторінках Bloomberg пише професор економіки Університету Джорджа Мейсона Тайлер Ковен.
Він додає, що справжній ризик в тому, що роботи змусять багатьох людей зайняти менш соціально продуктивні професії, особливо у маркетингу. Автор пропонує для прикладу розглянути банкомати. В 90-х, коли вони масово входили у вжиток, існували страхи, що так машини замінять банківських касирів. Але цього не сталося. Банкомати зробили утримання відділень банків дешевшими. А це дозволило фінустанови наймати більше персоналу включно з касирами.
Касири почали відігравати меншу роль у обліку готівки чи веденні депозитних рахунків, ніж було до того. То що ж вони почали робити натомість? Економіст Джеймс Бессен пояснив: "Їхні здібності в торгівлі і навички налаштовувати зв'язок з клієнтами банків стали більш важливими. Тож перетворення в тому, що банкомати змінили суть роботи касирів, зробивши їх більш подібними на людей, які займаються продажем. Вони частина того, що банки називають командою зв'язків з клієнтами".
Зміна в бік маркетингу в ширшому розумінні терміну стосується не лише банківських касирів. Значна частина юридичної роботи може бути виконана розумним програмним забезпеченням. Але нарощення відносин з клієнтами ніколи не було таким важливим, як зараз. Деякі функції медсестри автоматизують, але лікарні і лікарі досі намагаються покращити досвід пацієнтів і здобути прихильність нових клієнтів. Amazon Inc. на своїх складах використовує роботів для того, щоб складати товари на полицях. Але комусь потрібно працювати над тим, що переконати покупців купити всі ці речі.
Ковен пропонує підсумувати всі ці специфічні приклади і вивести загальну логіку заміщення робочої сили. Машини і програмне забезпечення дуже ефективні у виготовленні товарів, а останнім часом і в наданні деяких чітко визначених послуг. Але машини не ефективні у переконанні, у розробці рекламних кампаній, у розвитку брендів компаній чи корпорацій або ж у розвитку лояльності клієнтів. Всі ці завдання лишаться на плечах людей ще на довго.
Раніше повідомлялося, що в Японії фермерів замінять роботами. Будуть впроваджені не тільки роботизовані механізми, але і безпілотники. Раніше вчені припустили, що до 2020 року через розвиток робототехніки без роботи залишаться 5 мільйонів чоловік. На думку вчених, постраждають, насамперед, і в більшій мірі від технологічної революції адміністративні та офісні працівники ("білі комірці"), втрати робочих місць у цій категорії складуть дві третини.