Більше п'яти мільйонів робочих місць зникнуть до 2020 року в результаті розвитку генетики, штучного інтелекту, робототехніки та інших технологічних змін, йдеться в дослідження Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ).
Близько 7 млн робочих місць зникнуть і 2 млн з'являться в результаті технологічних змін на 15 основних розвинених ринках, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на слова президента ВЕФ Клауса Мартіна Шваба. Результати дослідження охоплюють 15 країн і 1,9 млрд працівників - близько 65 % всієї робочої сили у світі.
"Щоб запобігти найгіршому сценарію - технологічним змінам у супроводі з нестачею талантів, масовому безробіттю та зростаючій нерівністі, перекваліфікація і підвищення кваліфікації нинішніх працівників буде мати вирішальне значення", - вважають автори дослідження. "Неможливо витримати поточну технологічну революцію, розраховуючи тільки на сили наступного покоління", - говорять дослідники.
Аналітики пророкують, що постраждають, насамперед, і в більшій мірі від технологічної революції адміністративні та офісні працівники ("білі комірці"), втрати робочих місць у цій категорії складуть дві третини.
Раніше повідомлялося про те, що створений розробниками з Японії штучний інтелект здав тести, які використовуються для прийому абітурієнтів до японських ВНЗ. Особливі здібності штучний інтелект продемонстрував у вирішенні математичних завдань та відповіді на питання з історії. За словами розробників, якби він був людиною, він мав би не менше 80% шансів на вступ до будь-якого з 441 приватних та 33 державних вишів Японії.