В ОП розповіли, як відновлюється водопостачання після підриву Каховської ГЕС

Поділитися
В ОП розповіли, як відновлюється водопостачання після підриву Каховської ГЕС © freepik/freepik
У різних населених пунктах ситуація відрізняється.

Наразі в населених пунктах, які постраждали від підриву Каховської ГЕС, триває відновлення водопостачання. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Олексій Кулеба, передає Укрінформ.

За його словами, в Нікопольському і Криворізькому районах спеціалісти намагаються повернути централізоване водопостачання. За його словами, паралельно з масштабним проєктом будівництва водогону втілюються локальні проєкти.

Відносно Нікополя, то на деякий час у частині міста вдавалося відновити водопостачання, але зараз мешканці знову без води. Ситуація складна ще й тому, що через обміління Каховського моря ґрунт посунувся і обірвав мережі.

"Зараз їх ремонтують. Паралельно модернізують стару систему водопостачання. Роботи ускладнені постійними ворожими обстрілами", – зазначив він.

У місті Покров Нікопольського району Дніпропетровської області уже тиждень як відновили водопостачання. Наступний етап – це модернізація фільтрувальної станції або установка нових очисних споруд у Покрові. Кулеба зазначив, що до цих проєктів залучатимуть міжнародних партнерів.

"Марганець (місто в Нікопольському районі Дніпропетровської області, – ред.) – там також зводять новий водогін та ставлять насосну станцію. Завершити роботи планують у серпні. Кривий Ріг на 100% із водопостачанням, але подача води здійснюється за графіком. Там продовжується будівництво магістрального водогону Інгулець-Південне за державним проєктом. Втілюють у місті ще один власний проєкт. Доки працюють будівельники, людям воду підвозять. Усюди, де це необхідно", – додав він.

Водночас заступник голови ОП розповів про ситуацію у Херсонській області. Він констатував, що на сьогодні напружена ситуація з постачанням води у Милівській, Нововоронцовській громадах та місті Берислав.

"Тривають роботи з якнайшвидшого відновлення повноцінного водопостачання в районі. Людям щодня роздається бутильована вода. У місті Херсон уже є питна вода в кранах, крім мікрорайону Острів. Централізоване водопостачання підключене для технічних потреб", – резюмував Кулеба. 

Як писало ZN.UA, тепер проєкти зрошення в Україні впроваджуватимуть оперативно. Адже попит на продовольство в глобальному вимірі зростає. Ціна питання відновлення та модернізації системи зрошення на півдні — кілька мільярдів доларів. До речі, щонайменше один мільярд доларів іще раніше пообіцяла International Finance Corporation (IFC). Залишається знайти решту. Про це читайте у тексті "Каховська ГЕС: сільське господарство на півдні країни існувало, існує й зможе існувати без зрошення".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі