Національний банк (НБУ) вважає низькі темпи вакцинації від COVID-19 і можливе посилення карантину ключовим ризиком для відновлення економіки України.
Нові хвилі пандемії та штами коронавірусу змусили країни в черговий раз повертатися до посилення карантину в першому кварталі 2021 року повідомляє пресслужба НБУ.
"Не дивлячись на часткову адаптацію бізнесу до нових умов, це уповільнює відновлення ділової активності. Низький темп вакцинації в Україні створює додатковий ризик майбутніх економічних втрат при одночасному посиленні інфляційного тиску в умовах відновлення глобальної економіки", - говориться в повідомленні.
Серед інших ризиків НБУ також вказує ескалацію військового конфлікту на сході країни або на її кордонах, волатильність на світових ринках капіталу і різке погіршення умов торгівлі.
Заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб, повільний темп вакцинації став одним з факторів, який призвів до погіршення прогнозу відновлення ВВП України у 2021 році.
Нагадаємо, за минулу добу щеплення проти коронавірусу зробили 15 744 людям, всього під час прищеплювальної кампанії щеплення отримали 419 297 осіб, з них отримали 1 дозу - 419 295 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) - 5 осіб (з них 2 особи отримали 1 дозу за кордоном).
14 квітня в Черкаській області за добу не зробили жодного щеплення. Лідерами за кількістю зроблених за добу щеплень є Дніпропетровська (2 560 вакцинованих за добу громадян) і Львівська (2 340) області, а також місто Київ (2 220).
Також повідомлялося, що систему автоматичного арешту рахунків громадян-боржників поповнили ще сім банків.
Відзначається, що банки вже почали списувати борги українців автоматично на вимогу державних і приватних виконавців. Зараз це уповноважені робити: державний ПриватБанк, ТАСкомбанк, Універсал Банк (зокрема, монобанк), ОКСІ банк, Банк Восток, Індустріалбанк і ПроКредит Банк.