У першому кварталі поточного року інфляція була вищою прогнозу, але НБУ не змінює інфляційну мету 5% +/- 1 п.п., готовий застосовувати інструмент облікової ставки і очікує перелому в динаміці інфляції в серпні-вересні. Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив глава Нацбанку Кирило Шевченко.
"Наше завдання - повернути інфляцію до мети, яка у нас запланована - це 5% +/- 1 п.п. Якщо НБУ для того, щоб досягти цієї мети, потрібно буде підвищити процентну ставку, ми абсолютно готові це зробити", - сказав Шевченко.
"Завдяки діям НБУ і таким факторам, як новий урожай, ми очікуємо переломного моменту - це приблизно 8-9-й місяць", - додав він.
Глава НБУ нагадав, що в регуляторі очікували, що інфляція в річному вимірі досягне 7,6% в березні, зокрема, базова - 5,7%, але вона вийшла відповідно на 7,5% і 5,6% за підсумками лютого.
За його словами, таке зростання викликаний, зокрема, зростанням світових цін через дії Китаю і відновлення світової економіки, а також підвищення мінімальної зарплати в січні.
"Темпи інфляції прискорюються. Наше завдання як НБУ полягає в тому, щоб це не перетворилося на небезпечну тенденцію. Ми для цього маємо дієвий інструмент - облікову ставку, і не сумніваємося в разі потреби його застосувати", - підкреслив він.
При цьому Шевченко не назвав, до якого рівня може бути підвищена облікова ставка.
"Це інструмент. У нас немає мети по обліковій ставці. Мета - повернути інфляцію до нашого таргету. Наші очікування тенденцій, які є в макропрогнозі НБУ: у вересні 2021 року інфляція може зберігатися на рівні вище цільового діапазону", - сказав він.
За його словами, оновлений макропрогноз буде представлений після оголошення облікової ставки 15 квітня.
Раніше Нацбанк прогнозував, що інфляція почне сповільнюватися з другої половини поточного року. Ситуація зміниться завдяки надходженням від нового врожаю і вичерпання ефекту низької бази порівняння.
Повідомлялося, що зростання споживчих цін (інфляції) в Україні за підсумками лютого поточного року прискорилося в річному вимірі до 7,5% з 6,1% в січні і 5% за підсумками грудня 2020 року.