Україна може орієнтуватися на два транші макрофінансування від МВФ, але про обсяги в ході переговорів ще не говорили. Про це глава НБУ Кирило Шевченко розповів в інтерв'ю виданню Інтерфакс-Україна.
"Головним припущенням нашого макропрогнозу залишається продовження співпраці з МВФ. З огляду на більш тривалий час переговорів, ми можемо орієнтуватися на два транші", - сказав Шевченко.
Він сподівається, що з поверненням до звичайного режиму роботи Рада прийме всі необхідні для продовження співпраці з МВФ закони.
"Зараз навіть в разі зниження обсягів (хоча я не готовий говорити про обсяги) немає нічого загрозливого. Ці кошти можуть бути заміщені розміщенням євробондів. Ми ж з вами знаємо, що МВФ - це перш за все не про гроші, а про довіру до країни. це потужний сигнал інвесторам ", - додав глава регулятора.
Також він додав, що Нацбанк не буде фінансувати дефіцит держбюджету в разі відсутності фінансування.
"Уже був минулий рік, коли було дуже багато спекуляцій на цю тему. Я можу тільки знову процитувати улюблену статтю закону про НБУ №54:" Національний банк не фінансує дефіцит державного бюджету ". Ні НБУ, ні я не плануємо відступати від цього пункту", - підкреслив Шевченко.
Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що Україна може укласти з МВФ договір на рівні staff level agreement в найближчі два місяці.
За його словами, Україні вже некомфортно без траншів Міжнародного валютного фонду , оскільки співпраця з МВФ - базовий сценарій для нашої країни.
У МВФ відзначили, що одним з важливих чинників для співпраці з Україною є незалежність Нацбанку. У Мінфіні розробляють новий меморандум з МВФ, який передбачає нові терміни і маркери.
Також у Фонді заявляли, що обговорення по першого перегляду програми stand by МВФ для України все ще тривають і залишається ряд питань, спрогнозувати терміни вирішення яких поки складно.