У Кабміні визріли плани щодо реформування оплати праці чиновників та бюджетників

Відео
Поділитися
У Кабміні визріли плани щодо реформування оплати праці чиновників та бюджетників
Існує ймовірність, що до зарплат чиновників прив'яжуть зарплати бюджетників, не лише медиків, а й освітян, правоохоронців, військових та інших.

Нацагентство з держслужби напрацювало законопроєкти щодо реформування оплати праці чиновників та створення кадрового резерву державної служби. Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов під час тижневого огляду новин у сфері реформи держуправління.


"Відбулася важлива нарада під головуванням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля щодо двох урядових законопроєктів розроблених Нацдержслужбою. Обидва законопроєкти передбачають внесення змін до закону про Державну службу. Один стосується кадрового резерву та конкурсної процедури, а другий стосується реформування оплати праці", - сказав Немчінов.

За словами Немчінова, законопроєкт щодо кадрового резерву уряд розгляне найближчим часом на засіданні.

Щодо зарплат чиновників, то, за словами Немчінова, реформування оплату праці держслужбовців не будуть розглядати окремо від реформи оплати праці всіх бюджетників. Він зазначив, що цього року медики вже отримують значне збільшення заробітної плати, а незабаром зарплату збільшать освітянам, правоохоронцям, військовим.

Нагадаємо, як повідомляло ZN.UA, зарплати держслужбовців за 5 років зросли утричі, якість роботи не покращилася. Це констатували в Міністерстві фінансів.

Щодо формування кадрового складу державної служби, ZN.UA також писало про провальні конкурси на посади в органах державної влади, що їх "слуги народу" скасовували 2019-го у зв'язку з карантином і лише через рік повернули, — бутафорія та лицемірство. На посади повсюди виводяться виключно "свої" люди. І це вже нікого не дивує й не обурює. Втім, як і те, що не розроблено й не впроваджено показників ефективності роботи як держслужбовців на посадах, так і органів влади (KPI’s). 

При цьому, на зарплати чиновників щороку йде близько 80% усіх видатків держбюджету, призначених органам держуправління. Ключовий елемент реформи державної служби - прозорість і зрозумілість зарплат чиновників - відсутній узагалі. У системі бардак таких масштабів, що навіть дивно, чому керівникам податкової та митниці не змогли встановити більших окладів. Читайте про це в матеріалі редакторки відділу економіки ZN.UA Юлії Самаєвої - "Статки на латки".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі