У Європейській комісії не погоджуються з думкою угорського прем’єра Віктора Орбана, що позиція ЄК щодо вступу України в Європейський Союз є "необґрунтованою та погано підготовленою". Таку заяву зробила на брифінгу представниця Єврокомісії Ана Пізонеро, пише "Європейська правда".
"Ми не вважаємо, що наша пропозиція необґрунтована. Навпаки, ми вважаємо, що Україна здійснила дивовижну роботу. Ми зі свого боку зробили рекомендації щодо початку переговорів, тепер рішення щодо наших пропозицій – за країнами-членами", – підкреслила вона.
Угорський урядовець виступив проти початку переговорів про вступ України після того, як Європейська комісія дала зелене світло в листопаді. Днями Орбан заявив, що Євросоюз повинен спочатку підписати угоду про стратегічне партнерство з Україною, а до розмов про переговори про членство повернутись за 5-10 років.
Нещодавно Орбан написав лист президенту Євроради, у якому пригрозив заблокувати допомогу ЄС Україні та її рух до членства у Євросоюзі, якщо європейські лідери не погодяться переглянути всю свою стратегію підтримки Києва. Лідери країн-членів ЄС розглянуть ці питання на саміті 14-15 грудня.
Європейська комісія радитиме державам ЄС розпочати офіційні переговори про вступ із Києвом після завершення виконання реформ і рекомендацій, які стосуються законодавства про нацменшини, боротьбу з корупцією, а також "деолігархізацію" і лобіювання. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна виконала майже усі рекомендації по семи пунктах, необхідні для початку перемовин про вступ у Євросоюз. Тим часом глава МЗС Латвії Криш'яніс Каріньш попередив, що навіть в мирний час цей процес є доволі складним. Втім, він сподівається, що на саміті у Брюсселі все ж ухвалять рішення про початок перемовин.
Детальніше про ситуацію читайте в інтерв’ю редакторки міжнародного відділу ZN.UA Тетяни Силіної "Від рішень по Україні залежить увесь процес розширення ЄС" з віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною та у її матеріалі "Чому українці хочуть до ЄС і що їх найбільше лякає?".