В ЄС заявили про необхідність деолігархізації в Україні ринку електроенергетики

Поділитися
Синхронізація українських електромереж з європейськими поки є віддаленою у часі. Наразі українська енергосистема працює синхронно з енергосистемами Росії та Білорусі.

Україна має провести деолігархізацію ринку електроенергетики, оскільки це є важливою передумовою для синхронізації української енергосистеми з європейською ENTSO-E. Про це заявив голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас під час 4-го Форуму асоціацій у Києві.

"У газовій сфері Україна широко імплементувала вимоги ЄС, і переваги від цього є очевидними. Щодо ринку електроенергії, то вона ще далека від імплементації норм Євросоюзу, і це також означає, що синхронізація українських електромереж з європейськими поки є віддаленою у часі", - сказав Маасікас.

За словами голови Представництва ЄС в Україні, синхронізація енергосистем України та ЄС залишається технічно можливою. Проте для практичної реалізації цих намірів потрібен функціонуючий ринок електроенергії, справжня регуляція та деолігархізація ринку електроенергії.

Нагадаємо, українська сторона неодноразово заявляла про готовність до синхронізації енергосистем та проходження Україною всіх необхідних процедур.

Європейська комісія також висловлювала свою підтримку процесу інтеграції України до ENTSO-E. Так, липні, у ході зустрічі міністра енергетики Германа Галущенка з віцепрезидентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем останній заявив, що Україна може розраховувати на сприяння Єврокомісії у проведенні реформ в енергетичній галузі, а також на політичну підтримку у питанні синхронізації з ENTSO-E.

Водночас за кілька днів після цього консультант уряду України з питань функціонування енергоринку Кшиштоф Рогульский заявив, що через існуючі порушення на енергоринку приєднання української енергосистеми до європейської неможливе. Про це він сказав, коментуючи заяву прем'єр-міністра Дениса Шмигаля про скоре приєднання української енергосистеми до європейської ENTSO-E.

Він також висловив думку, що директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янез Копач не дасть рекомендацію про приєднання України до ENTSO-E. При цьому Рогульский послався на слова самого Копача.

Офіційна презентація результатів дослідження консорціуму ENTSO-E про можливість синхронної роботи української та європейської енергосистем запланована в листопаді 2021 року.

Тестова робота енергосистеми України в ізольованому режимі запланована на лютий 2022 року.

Остаточна синхронізація запланована на 2023 рік.

23 вересня Верховна Рада ухвалила президентський закон про деолігархізацію, який, на думку авторів, має обмежити вплив олігархів на політичне життя та бізнес в Україні.

Юлія Самаєва у своїй статті для ZN.UA «Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить» аналізує затверджений текст документа, його здатність вплинути на олігархів і справжні мотиви прийняття цього закону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі