В Євросоюзі висловили розчарування роботою України на ринку електричної енергії.
Якщо мова заходить про оптові продажі електроенергії в ЄС вважають, що краще зберегти традиційну, прийняту модель роботи, тому що нові правила ринку в Україні не працюють, заявив глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас під час 12-го Європейсько-українського енергетичного дня, передає УНІАН.
ЄС пропонує Україні користуватися доступними інструментами, але в процесі роботи виникають питання, чи існує науковий потенціал і кадри правильно ними користуватися.
"У ЄС вважають, що в Україні поки зроблено недостатньо для захисту національної безпеки, ціноутворення, потенційних цін на електроенергію, тому що, на жаль, нас розчаровує тиск", - вважає Маасікас.
В енергетичному секторі України кошти виділяються і витрачаються неефективно й існуюча ситуація з карбоновими викидами від виробників негативно позначається на економіці Євросоюзу, повідомив представник ЄС.
"Мені нелегко говорити про це публічно, оскільки енергетика - це внутрішній процес, але він не повинен негативно впливати на зовнішніх гравців. Ми говоримо не про євроцентів, якими вимірюються втрати від карбонових викидів, а ми говоримо про негативні наслідки, які вимірюються в мільярдах євро для Європейського Союзу", - сказав він.
Раніше повідомлялося, що Україна має намір не пізніше кінця 2023 року від'єднатися від єдиної електромережі з Білоруссю і Росією і приєднатися до європейської мережі, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
За словами українського міністра, після перемикання будь перетоки електроенергії з Білорусі в Україну будуть фізично неможливі. Він також підкреслив, що дії уряду спрямовані на підвищення рівня енергетичної безпеки України, Європи в цілому і Литви зокрема.
Також глава Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), Валерій Тарасюк не виключає укрупнення операторів систем розподілу (ВСР, обленерго) для зниження тарифів на електроенергію. Про це він заявив в ході виступу в Раді.