Український бізнес заробив на безмитному режимі експорту до ЄС: реакція європейських фермерів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Хто з українських агрохолдингів заробив більше від вільного доступу на ринок ЄС і чим це може обернутися для України.

Українці, які беруть участь у постійних зустрічах-переговорах-засіданнях з ЄС, кажуть, що Copa Copega звернулася до Єврокомісії з ініціативою негайного відновлення — з 1 січня 2024 року — всіх квот і мит на поставки продовольства з України. Фермери ЄС вважають, що постачання українського продовольства на територію Євросоюзу руйнує ринок. Тобто Європа впевнена, що не зможе конкурувати з індустріальним агробізнесом України, пише Лариса Гук "Шлюзи аграрних протестів відкриті: на черзі цукор, птиця, ягоди…"

Як пише авторка, в Європі завжди користувався попитом український мед, якого за 11 місяців продали на зовнішні ринки 49,5 тис. тонн на 110 млн дол. проти 43,85 тис. тонн на 125,8 млн дол. за відповідний період 2022-го. Мед, згідно з даними Державної митної служби України, активно купували Німеччина, Польща, Франція. Для порівняння: квота на мед на 2021 рік у рамках зони вільної торгівлі з ЄС становила лише 6 тис. тонн.

Поставки м’яса птиці на зовнішні ринки за 11 місяців 2023 року, за інформацією митників, становили 389 тис. тонн на 734 млн дол. проти 373 тис. тонн на 787,5 млн дол. за 11 місяців 2022-го. Питома вага ЄС у загальному аграрному експорті становить близько 60%, за результатами 2022 року. У 2021 році українські компанії могли без мита постачати лише 70 тис. тонн м’яса птиці, а до 2019 року – лише 20 тис.тонн.

Експорт яєць у січні—листопаді 2023-го сягнув 54 тис. тонн, у тому числі яйця в шкарлупі — 46 тис. Перший покупець — Сінгапур, але за ним Польща, Нідерланди, Данія, Італія. За 11 місяців 2022 року експорт яєць оцінювався в 28 тис. тонн, а в 2021 році українські постачальники вичерпували квоту за сім місяців року, заробивши на яєчних продуктах 7 млн дол.

Раніше ми писали про те, що Україна має ретельніше планувати своє виробництво. Планування ресурсів та їх використання є однією з рис цивілізованого світу. Завдяки плануванню посівної та логістичної кампаній американські та європейські виробники убезпечені від ризиків виникнення ситуацій, коли логістична інфраструктура не справляється з обсягами вантажів і неспроможна задовольнити потребу в доступі до ринків. А яку першопричину має логістична криза читайте в статті Юрія Щукліна "Кордон без блокад забезпечується плануванням вантажоперевезень і посвяченням у нього європейських партнерів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі