Стало відомо, в які країни Україна вивозила цьогорічний врожай - дані Держмитслужби

Поділитися
Стало відомо, в які країни Україна вивозила цьогорічний врожай - дані Держмитслужби
Експорт агропродукції з України збільшився на 22%, переважно за рахунок зерна. В Україну при цьому везли фрукти, горіхи, рибу, тютюн та какао-боби.

За офіційними даними Державної митної служби, за підсумками 11 місяців поточного року експорт сільськогосподарської продукції та продовольства з України збільшився на 22% у порівнянні з відповідним періодом 2020 року. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.

"За офіційними даними Держмитслужби зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів за підсумками 11 місяців поточного року збільшився на 22% у порівнянні з відповідним періодом 2020 року та досяг близько 31,3 млрд дол., що склало 24,7% всього зовнішньоторговельного обігу товарами України", - йдеться у повідомленні.

Продукція аграрного сектору склала 39,8% від загального експорту товарів з України.

Найвагомішими складовими експорту продовольчих товарів та сільгосппродукції у січні-листопаді 2021 року залишались:

  • зернові культури,
  • олія,
  • насіння олійних культур та макуха,
  • тверді відходи від вилучення рослинних жирів і олій.

Основними країнами, до яких постачалась українська агропродовольча продукція, були:

  • Китай (15,4% у структурі експорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів):
  • Індія (6,5%);
  • Нідерланди (6,4%);
  • Єгипет (5,9%);
  • Туреччина (4,8%).

Водночас імпорт сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів за вказаний період зріс на 20% до відповідного періоду 2020 року і становив 6,9 млрд дол., або 10,5% від загального імпорту товарів в Україну.

Найбільшу частку у структурі імпорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів склали: плоди, горіхи та цедра; риба, ракоподібні та молюски; тютюн та вироби з нього; какао-боби, продукти з нього, шоколад; олії.

У структурі імпорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів найбільшу питому вагу зайняли: Польща (10,5%); Німеччина (6,9%); Італія (6,9%); Туреччина (6,1%); Індонезія (4,3%).

Нагадаємо, харчові продукти в Україні подорожчали, в порівнянні з минулим роком на третину. При цьому, на окремі продукти, такі як олія, ціни зросли на 70-75%.

У Мінекономіки пояснюють, що Україна імпортує інфляцію. А світова інфляція, своєю чергою, викликана надлишком грошової маси у світі, що утворилась через виплати під час пандемії, як крок урядів на підтримку своїх громадян. Йдеться про $16 трильйонів надлишку грошової маси.

Водночас існують також думки експертів, що відкриття ринку землі стало одним з факторів, який у поточному році призвів в Україні до зростання цін овочі борщового набору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі