В Госдумі хочуть відкрити свої банки в окупованому Донбасі

Поділитися
В Госдумі хочуть відкрити свої банки в окупованому Донбасі Російські банки зможуть працювати в окупованому Донбасі
Новий законопроект повинен підтримати "співвітчизників" у зоні "гуманітарної катастрофи".

У Росії розроблено законопроект, який дозволить російським банкам працювати в Донбасі з метою "надання соціально-економічної підтримки російським співвітчизникам, що масово проживають у зоні гуманітарної катастрофи". Документ, автором якого є депутат партії "Єдина Росія" Євген Федоров, вже знаходиться на розгляді в уряді, пишуть "Известия".

Як зазначає Федоров, у співвітчизників в Донбасі і в Луганській області немає можливості отримувати зарплати і пенсії, проводити платежі, здійснювати грошові перекази, адже, по суті, в регіоні немає банківської системи. Саме це і послужило поштовхом для розробки законопроекту. Депутат впевнений, що знайдуться банки, які захочуть працювати в Донбасі. Адже в регіоні, за словами Федорова, "мільйони потенційних клієнтів". Також депутат нагадав, що, не зважаючи на санкції, російські банки почали працювати в Криму.

Читайте також: ЄС звинуватив Росію в порушенні правил СОТ через мит на нафту

Виходячи з пояснювальної записки до законопроекту, його метою є створення правових основ для "надання соціально-економічної підтримки російських співвітчизників, масово проживають у зоні гуманітарної катастрофи". Встановити наявність гуманітарної катастрофи в місці проживання "співвітчизників" може Верховний суд, уряд же уповноважений вводити режим надання соціально-економічної підтримки громадян Росії, які проживають за кордоном. Також кордон "зони катастрофи" у законопроекті пропонується визначити виходячи з "референдумів", "виборів органів влади на місцях" або інших документів так званих "народних республік".

Президент Асоціації регіональних банків Росії Анатолій Аксаков впевнений, що при роботі з самопроголошеними "ДНР" і "ЛНР" є ряд нюансів, так як вони офіційно не визнані незалежними державами, і є ризик, що банки можуть зіткнутися з західними санкціями. "Більш ефективним заходом було б створення власними силами ДНР і ЛНР власних банків і організація їх співпраці з російськими колегами", - зазначає Аксаков.

Начальник аналітичного управління банку БКФ Максим Осадчий каже, що, відповідно до інструкції Банку Росії від 2 квітня 2010 року, для отримання дозволу створити філію на території іноземної держави банк повинен надати регулятору копію дозволу від іноземного регулятора, в даному випадку Нацбанку України.

"Робота російських банків на території України без узгодження з НБУ може спровокувати новий виток санкцій проти цих банків, так і проти Росії", - заявив Осадчий.

Читайте також: Українці забрали більше половини депозитів з російських "Сбербанка" і ВТБ

15 листопада Президент Петро Порошенко своїм указом доручив НБУ закрити всі рахунки компаній і приватних осіб "на окремих територіях" в зоні АТО.

Раніше Кабмін також прийняв рішення фактично припинити фінансування окупованих бойовиками територій. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, місцевим державним адміністраціям доручено забезпечитипереміщення до 1 грудня всіх бюджетних установ з підконтрольною бойовикам території.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі