Українці забрали більше половини депозитів з російських "Сбербанка" і ВТБ

Поділитися
Депозити забирають вже не так активно © Андрій Товстиженко, DT.UA
З початку року відтік вкладів із банківської системи України склав 125 млрд гривень. Українці в основному забирали депозити у валюті. Найбільше постраждали російські держбанки.

За перші дев'ять місяців поточного року вкладники зняли зі своїх депозитних рахунків в банках близько 34,3 млрд гривень і трохи більше $ 7 млрд. Сукупний депозитний портфель у гривні скоротився на 14%, валютний - на 31%.

В Топ-25 жертв відтоку депозитів потрапили різні банки.

В тому числі у списку два найбільших банки. "Дочки" російських держбанків втратили більше половини всього гривневого портфеля: "Сбербанк Росії" втратив 52,4%, "ВТБ Банк" - 53,4% в гривні і 57,9% у валюті.

Ще три банки потрапили в список за інерцією: "Банк Кіпру" поглинутий "Альфа-Банком", активи і пасиви "Кредитпромбанку" та "Астра-банку" переходять в "Дельта Банк", пише Hubs.

Банки "сім'ї" Януковича потрапили у топ-25 по сумі, так і в топ-25 по частці. З "Всеукраїнського банку розвитку" (ВБР) пішло 63,7% депозитів в гривні, "Укрбізнесбанк" втратив 54,3% в гривні і 60% у валюті. Банк "Юнісон", який пов'язують з Олександром Клименко, втратив 65,3% валютних вкладів.

Якщо підрахувати в грошах, то більше всіх забрали з "ПриватБанку". Його клієнти зняли 9 млрд гривень і $ 1,9 млрд. Великі цифри легко пояснити: в найбільшому банку країни тримають заощадження 49,2% вкладників. Відносні "мінуси" не відрізняються від середніх по системі: "Приват" втратив 15% в гривні і 33% у валюті.

Вклади втратили чотири російські банки: "Сбербанк Росії", "ВТБ Банк", "Промінвестбанк" і "Альфа-Банк".

Не пощастило мільярдерам Рінату Ахметову (ПУМб) і Віктору Пінчуку ("Кредит Дніпро"), мультимільйонерам Олегу Бахматюку (VAB Банк "Фінансова ініціатива"), Дмитра Фірташа ("Надра Банк") та Миколі Лагуну ("Дельта Банк"). "Дочки" найбільших європейських банків також відчули відтік вкладників.

Найбільш масовий відтік депозитів був на самому початку року: у першому кварталі вкоадчики зняли 32 млрд гривень і $ 10,97 млрд. За підсумками півріччя картина стала трохи приємніше - 32 млрд гривень і $ 6 млрд. В третьому кварталі вкладники зняли порівняно небагато, близько 2 млрд гривень і $ 1 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі