Як повідомляє "Русская служба Би-би-си", про це йдеться в новій доповіді відділу дослідження і прогнозування "Банку Росії".
Експерти відомства нагадали, що останнім часом сировинні товари і індекси, серед яких і нафта,обновили цінові мінімуми. І видимих причин чекати їхнього зростання поки немає. Тому дефіцит бюджету при ціні на нафту в середньому на рівні 35 доларів за барель зросте з 3% до 4,8% від ВВП.
"Статистика щодо промислового виробництва за грудень вказує на те, що скорочення випуска за основаними напрямками економічної діяльності в цілому продовжується. Це підтверджує побоювання більш тривалого спаду в російській економіці, ніж очікувалося раніше. Основана причина – падіння цін на нафту впродовж останніх місяців", - йдеться в доповіді.
У свою чергу, видання The Economist писало, що російська економічна криза переростає з гострої в хронічну. МВФ прогнозує Росії скорочення економіки ще на 1% в цьому році. Російські чиновники почали похмурі розмови про "нову реальність", визнаючи, що їхня орієнтована на експорт енергоносіїв модель економіки себе вичерпала. Водночас, Росія навряд чи зіштовхнеться з такими ж гострими проблемами, які обвалилися на неї в 2014-му.
Раніше на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Екс-глава Мінфіну Олексій Кудрін попередив мешканців Росії про новий пік кризи. Його турбує зниження інвестицій, які зазвичай дозволяють зробити заділ на майбутнє.
У середині грудня 2015 року Путін на щорічній прес-конференції повідомив громадянам, що російська економіка подолала "пік кризи". За попередніми даними, ВВП Росії скоротився у 2015 році на 4%, в той час як світова економіка зросла приблизно на 3%.