"Якщо суспільство підтримає..., то я бачу всі шанси, що реформа буде проголосована і запрацює в цьому році", – сказав політик в ефірі телеканалу "112. Україна" увечері в середу, 5 квітня.
Кононенко додав, що для проведення аграрної реформи буде розроблено і винесено на розгляд парламенту пакет законопроектів.
"Це буде не один законопроект, а кілька: поправки до Бюджетного кодексу, законопроект про запуск ринку землі – це три-чотири закони", – уточнив депутат.
Заступник голови президентської фракції зазначив, що питання продажу землі неоднозначно сприймається українським суспільством, а також заявив про необхідність впровадження системи обмежень в земельне законодавство.
"Ми повинні легалізувати ринок землі, зараз фактично існує "сірий" ринок землі... Ця система породжує зловживання з одного боку, а з іншого – відсутність інвестицій, наші зарубіжні партнери не розуміють правил гри і не інвестують... Сьогодні ми не знаємо скільки коштує земля, яка її ринкова вартість", – зазначив Кононенко.
Він також висловив упевненість, що створення прозорого ринку землі в Україні прискорить економічне зростання.
Як повідомлялося, 4 квітня Міжнародний валютний фонд оприлюднив Меморандум співпраці з Україною, в якому сказано про необхідність прискорення темпу реформ. Створення в Україні прозорого ринку землі у МВФ назвали однією з необхідних умов побудови сучасної ринкової економіки.
Нагадаємо, 6 жовтня 2016 року Верховна Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2018 року. Законопроект №5321-1 в цілому підтримали 297 депутатів.
Детальніше про проблемні аспекти реалізації земельної реформи в Україні читайте у матеріалі Володимира Чопенка "Аграрне бездоріжжя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".