В арбітражному суді Стокгольма пройшли слухання позовів "Нафтогазу" і "Газпрому"

Поділитися
В арбітражному суді Стокгольма пройшли слухання позовів "Нафтогазу" і "Газпрому" Голова НАК "Нафтогаз України" упевнений у міцному базисі українських позицій
Представники "Газпрому" будуть робити все можливе для затягування процесу і його зриву, вважає директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу".

Стокгольмський арбітражний суд завершив слухання у справі НАК "Нафтогаз" і ВАТ "Газпром" у понеділок, 5 грудня, повідомляє директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Слухання в Стокгольмському арбітражі закінчилися. Два тижні трибунал заслуховував юридичних радників, свідків та експертів", - зазначив він.

Як підкреслив Вітренко, "Нафтогаз" представил суду переконливі аргументи власної правоти.

"Зараз протилежна сторона буде зривати процес у Стокгольмі. Різними способами. Головною мішенню, зрозуміло, буде "Нафтогаз". Але будуть і спроби переглянути вартість транзиту через рішення регулятора НКРЕКП. Будуть навіть спроби через ЄС домогтися виключення для "Газпрому" в частині застосування європейських норм до транзиту через Україну – до закінчення чинного контракту", - навів список можливих наслідків Вітренко.

Він також додав, що компанія повинна вистояти у цій тяганині.

"Це не вичерпний перелік загроз. Але ми повинні вистояти", - додав він.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року "Нафтогаз" збільшив позовні вимоги до "Газпрому" до 28,3 млрд. Національний регулятор мав до ПАТ "Газпром" претензії щодо контракту на купівлю газу в сумі $ 18,1 млрд. З них суми $ 14,2 млрд стосувалася переплата за дорогий газ, закуплений Україною в період з 20 травня 2011 року по жовтень 2015 року. Вимоги за транзитним контрактом склали $ 10,2 млрд.

У свою чергу ПАТ "Газпром" висунув НАК "Нафтогазу України" претензії, що стосуються контракту на постачання газу:$ 29,2 млрд – санкції за принципом "бери або плати" за 2012-2014 роки та третій квартал 2015 року;$ 2,2 – спірна ціна на газ у четвертому кварталі 2013 року і другому - 2014 року. Вимоги за транзитним контрактом становили $ 6млн і стосувалися 5 млн куб. м. балансуючого газу.

"Нафтогаз України" за "транзитним" позовом вимагав передати його права та обов'язки за транзитним договором оператору ГТС – компанії "Укртрансгаз" відповідно до вимог Третього енергопакету, а також змінити методику розрахунку транзитного тарифу відповідно до європейських стандартів і положень енергетичного і антимонопольного законодавства України та ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі