"Ми просуваємося, прогрес поки нас задовольняє... Слухання починаються вже у вересні", - сказав він в ефірі "Громадського Телебачення".
"Ми на фінішній прямій... Рішення арбітражу очікується до кінця першого півріччя наступного року. При цьому рішення за контрактом на закупівлю газу очікується раніше – до кінця першого кварталу", - зазначив він.
За його словами, у "Нафтогазі" вважають, що "дуже добре підготувалися" для розгляду цієї справи у міжнародному арбітражі. "Більше того, бачачи, судячи з дій російської сторони, ми бачимо, що вони почувають себе невпевнено", - сказав Вітренко.
"Наша позиція є дуже сильною, на що вказує, зокрема, те, що навіть Путін з Газпромом були змушені змінити свої улюблені твердження про те, що з 2020 року для транзиту їх газу, наша ГТС не буде потрібна. Ви ж самі розумієте, що просто так Путін б не відмовлявся від улюбленого пропагандистського тези про те, що Росія не буде залежати від України. Але ми це зміна позиції Путіна і Газпрому розглядаємо як юридичний трюк. Впевнені, що ми це доведемо в арбітражі", - написав він також на своїй сторінці в Facebook.
Він вважає, що російському монополісту "у будь-якому випадку доведеться" виконати рішення арбітражу: "Газпром" буде змушений виконати це рішення негайно, аналогія з позовом "Юкоса" тут недоречна. Активи "Газпрому" не захищені державним суверенітетом і у нього достатньо активів у Європі, на які можна накласти стягнення", - резюмував комерційний директор НАК.
сьогодні претензії "Нафтогазу" до "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі становлять понад $ 26,6 млрд, претензії російської сторони - $ 38,7 млрд.
Як повідомлялося, "Нафтогаз України" з "транзитному" позовом вимагає передати його права та обов'язки за транзитним договором оператору ГТС – компанії "Укртрансгаз" відповідно до вимог Третього енергопакету, а також змінити методику розрахунку транзитного тарифу відповідно до європейських стандартів і положень енергетичного і антимонопольного законодавства України та ЄС.
Щодо контракту на постачання газу, вимоги "Нафтогазу України" пов'язані з закупівлями газу з 2010 року (після першого звернення до "Газпрому" з пропозицією привести ціни у відповідність з поточним ринковим рівнем згідно з умовами контракту) до 2014 року за цінами вище ринкових.