Уряд затягує реформу «спрощенки»

Поділитися
© Getty Images
Міністерство фінансів затягує реформу спрощеної системи оподаткування, запропонувавши концепцію для реалізації в новому законопроекті, який практично не враховує пропозиції бізнесу. Нові норми зможуть набути чинності лише з 2012 року, а поки підприємці змушені переходити на загальну систему сплати податків.

У п'ятницю пройшло чергове засідання робочої групи при Мінфіні щодо розробки законопроекту про реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва, повідомляє газета "Коммерсантъ-Украина".

Нагадаємо, що під час підписання Податкового кодексу президент доручив протягом двох місяців доопрацювати систему спрощеної сплати податків і передати законопроект до парламенту, проте цього терміну не було дотримано.

А зараз процес знову затягується. Замість того щоб доопрацьовувати запропонований бізнесом документ, Мінфін запропонував концепцію реформування спрощеної системи. За словами члена Ради підприємців при Кабміні, учасника робочої групи Андрія Забловського, 28-29 березня планується завершення переговорного процесу.

Норми концепції лягли в основу законопроекту Мінфіну, який у разі його прийняття може набути чинності з 2012 року.

Так, чиновники пропонують поділити платників єдиного податку на кілька категорій. Фізособи-підприємці з річним доходом до 150 мінімальних зарплат (МЗ; з 1 грудня 2011 року складе 1,004 тис. грн) будуть платити від 1% до 10% розміру МЗ; до 600 МЗ - 2-40%; до 1000 МЗ - 3% від доходу за умови сплати ПДВ, 5% - без. Останні ставки будуть застосовуватися і для оподаткування юросіб, річний оборот яких не перевищить 3000 МЗ.

Підприємці з цим не згодні і пропонують встановити розмір оподаткування для 2-4 категорії, виходячи з граничного річного доходу у 1000, 2000 і 5000 МЗ відповідно. "Оборот до 600 МЗ ми пропонуємо виключити. Виходить, що там залишаються практично ті ж 500 тис. грн, які є зараз для того, щоб бути на єдиному податку, але збільшується податкове навантаження, ускладнюється звітність і плюс в уряді забувають про єдиний соцвнесок в розмірі 34,7%", - відзначає глава всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця" Оксана Продан.

У новому законопроекті пропонується затвердити перелік із 40 видів побутових послуг, на які поширюється дія пільгового оподаткування: виготовлення і ремонт взуття, одягу, меблів, ювелірних виробів. У той же час пропонується розширити до 16 найменувань список видів діяльності, на які не поширюється спрощена система, - зокрема, це торкнеться аудиторів, страхових брокерів, банків, кредитних спілок, виробників, експортерів, імпортерів, продавців підакцизних товарів.

"Цей список суперечний, і ми будемо його ще обговорювати", - говорить пан Забловський. Окрім того, додає Оксана Продан, підприємці будуть наполягати на можливості здійснювати госпдіяльність із надання послуг між "єдиноподатниками".

Урядовий законопроект містить норму, яка частково йде на поступки бізнесу і дозволяє підприємствам включати до валових витрат витрати на купівлю товарів, робіт і послуг у "єдиноподатників". (Нагадаємо, що на виключенні цієї норми наполягали підприємці, оскільки юрособи, які перебувають на загальній системі оподаткування, відмовляються проводити з ними діяльність). Але Мінфін пропонує ці витрати включати лише в тому випадку, якщо вони будуть підтверджені "в окремому переліку доходів і витрат платника у розрізі контрагентів".

Андрій Забловський вважає, що в цілому концепція - це спроба переграти норми, затягнути процес доопрацювання законопроекту. У той же час підприємці, не чекаючи реформування спрощеної системи, змушені перереєстровуватися на загальну систему сплати.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров спростував інформацію про скорочення числа підприємців після прийняття Податкового кодексу, пославшись на дані статистики.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі