Італія намагається домогтися зростання економіки, пом'якшивши адміністративні бар'єри для бізнесу.
Уряд Італії схвалив масштабну програму лібералізації економіки. Це друга фаза антикризового плану, перша передбачає жорстке скорочення витрат лише в цьому році на 30 млрд. євро. Мета Риму - зменшити гігантський держборг, що перевищує 120% ВВП. Без зростання економіки це неможливо.
Прем'єр-міністр Маріо Монті закликав громадян підтримати реформи: «Кожен з нас, чи йдеться про приватних осіб, чи соціальні групи, у принципі надали б перевагу не радикальним змінам, а збереженню нинішнього стану речей. Проте ми також переконані в тому, що без цих заходів нам буде дуже складно знайти нові ресурси для перезапуску зростання нашої економіки».
Програма кабінету М.Монті передбачає зняття адміністративних бар'єрів для бізнесу, особливо малого, і полегшення доступу до низки традиційно «закритих» професій - наприклад, таксиста, фармацевта, адвоката, нотаріуса.
ОЕСР вважає, що це допоможе збільшити продуктивність праці в Італії на 14% протягом 10 років і дасть імпульс економіці. Уже минулого року в Італії почалася рецесія, цьогоріч ВВП, за прогнозами, може скоротитися на 1,5%