Уряд ініціює поетапну відмову від фосфатовмісних миючих засобів

Поділитися
© prostiralki.kiev.ua
Україні необхідно відмовитися від масового використання миючих засобів, що містять фосфати, вважають в уряді. Однак ця відмова має здійснюватися поступово.

Відмова від використання побутової хімії з фосфатовмісними я сполуками слід впроваджувати поетапно. Про це заявив в.о. міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов під час наради з питань реалізації Загальнодержавної програми «Питна вода України», що відбулася у вівторок, 17 липня, на Деснянській водопровідній станції ВАТ АК «Київводоканал», повідомляє прес-служба Мінрегіону.

«Фосфати - одні з найагресивніших забруднювачів води і поверхневих вододжерел, їхні сполуки погано розкладаються у природі, завдають їй великої шкоди. Шкодять вони і людині, з часом призводячи до різних захворювань і розвитку ракових клітин. Разом з тим, більшість вітчизняних очисних споруд не розрахована на очистку стоків від вмісту фосфатів, у першу чергу тому, що на момент їхнього проектування подібних технологій і миючих засобів просто не існувало», - сказав Аліпов.

За його словами, необхідна термінова розробка нормативно-правового акту про поетапне скорочення та заборону використання фосфатів у миючих засобах, аналогічну до тієї, яку Мінрегіон розробив для поліетиленових пакетів малого обсягу.

Вміст фосфатних сполук в миючих засобах заборонений у багатьох країнах світу вже більше 10 років. В даний час у Німеччині, Італії, Австрії, Норвегії, Швейцарії та Нідерландах перуть тільки порошками без фосфатів. У Бельгії понад 80% порошків безфосфатні, у Данії - 54%, Фінляндії і Швеції - 40%, Франції - 30%, Великобританії та Іспанії - 25%, Греції та Португалії - 15%. У Японії вже до 1986 року у пральних порошках фосфатів не було взагалі. Норми про заборону фосфатів у прально-миючних засобах діють в Республіці Корея, на Тайвані, в Гонконгу, Таїланді і в Південно-Африканській Республіці. У США такі заборони охоплюють понад третину всіх штатів. !zn

Читайте також:

Питну воду в Києві визнали найгіршою в Європі

У стічних водах Києва вміст шкідливих речовин перевищено у два рази

У Дунай вилилась тисяча тонн хімікатів

«Чисті» методи боротьби за чистоту

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі