"За результатами першого етапу верифікації субсидіантів уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житло-комунальних послуг. Відповідні зміни були внесені в постанову КМУ №329 Кабінетом міністрів України", - йдеться у повідомленні.
Зазначено, що починаючи з 1 жовтня 2018 року під час розрахунку житлової субсидії не враховуватимуться до загального доходу громадян сплачені аліменти, а також спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.
"Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця. Право на допомогу від уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку", - додали у Мінсоцполітики.
У тому разі, якщо один із членів сім'ї не отримує доходи через хворобу або хтось із працездатних членів родини має алкогольну чи наркотичну залежність (при наявності довідки від лікаря), має онкозахворювання (за наявності висновку ЛКК), визначити субсидію може Комісія з питань призначення житлових субсидій.
Також громадяни, які отримують пенсію у зв'язку з втратою годувальника, які досягли пенсійного віку чи отримують пенсію за вислугою років мають право на понаднормову площу, але не більше 30%. До категорії таких громадян відносяться й ті, які отримують державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю.
"Зміни також стосуються сплати обов'язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов'язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн", - зазначили у Мінсоцполітики.
Разом з тим без обов'язкової сплати єдиного соціального внеску субсидію можуть отримати:
- безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. При цьому комісія з питань призначення житлових субсидій має право прийняти позитивне для заявника рішення;
- безробітні в місті, якщо вони перебувають на обліку в центрі зайнятості;
- громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там єдиний соціальний внесок, що підтверджується документально. У такому разі субсидію в Україні домогосподарство, де зареєстрована особа, має змогу отримати на загальних умовах.
У Мінсоцполітики додали, що у разі наявності оформлення субсидії на 2018-2019 роки, її розмір на опалювальний сезон у жовтні буде розраховано автоматично.
Повідомлялося, що на субсидії у 2018 році передбачено 50 млрд грн, що на 20 млрд грн менше, ніж було виділено на субсидії у 2017 році.
В Мінсоцполітики заявили, що більшість заробітчан не зможуть отримати субсидії, оскільки при розрахунку субсидії будуть враховуватися всі грошові перекази через кордон, якщо сума перевищує 50 тис грн.
Детальніше щодо монетизації субсидій читайте у матеріалі Юлії Самаєвої та Алли Котляр "Живими грошима" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".