Кабмін має намір змінити принцип нарахування заробітних плат державним службовцям. На сьогоднішньому засіданні уряду було розглянуто проект закону "Про внесення змін до бюджетного кодексу щодо мінімального розміру посадового окладу".
Зараз зарплати держслужбовців "прив'язані" до прожиткового мінімуму – держслужбовець не може отримувати зарплату нижче двох прожиткових мінімумів (При цьому Кабмін планує збільшити ПМ до 4200 грн). Уряд має намір прибрати цю норму, і визначати мінімальний рівень зарплат для кожного бюджетного року залежно від наявних коштів.
"Раніше кожне підвищення прожиткового мінімуму додавало кошти не тільки тим, хто їх потребував. Підвищення автоматично збільшувало державні платежі, штрафи, плату за певні види державних послуг тощо. Скасуванням цієї архаїчної радянської норми дозволить нарешті розпочати справжню боротьбу з бідністю в Україні ", - розповів прем'єр-міністр України Олексій Гончарук після засідання.
Проте, новий механізм нарахування зарплат держслужбовцям навпаки позбавляє гарантій зростання доходів чиновників в майбутньому.
Нагадаємо, що держслужбовців в Україні понад 226 тис, витрати держави на їх зарплати порівняно з 2016-м зросли в 2.3 рази. Скоротити чисельність планували ще в 2016-му (до 198 тис.), але не змогли, відповідно, необхідно скорочувати зарплати.
З 2016 переноситься і запуск інтегрованої інформаційної системи управління ресурсами на держслужбі, яка повинна оптимізувати витрати, т. к. Мінфін досі виділяючи кошти на зарплати, враховує не реально працюючих людей, а максимальний штат держструктури.
Детальніше про зарплати чиновників читайте в статті Юлії Самаєвої "Статки на латки" на сайті видання "Дзеркало тижня".