Уряд ухвалив План для Ukraine Facility: прем’єр-міністр розповів про деталі

Поділитися
За умов проведення реформ Україна протягом 4 років отримає 50 млрд євро від ЄС, до якого хоче долучитися.

На Україну чекають структурні реформи — уряд ухвалив План для Ukraine Facility. Таку заяву зробив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Документ є основою надання фінансової підтримки в межах програми, яка розрахована на чотири роки й має загальний обсяг 50 млрд євро.

«План містить структурні реформи, яким відповідають понад 100 квартальних індикаторів. Це європейські підходи до реформи державного управління, до боротьби з корупцією, до економічних та секторальних реформ в різних сферах: від енергетики та аграрної галузі. Крім того, у документі прописані наскрізні напрями як «зелений» перехід, цифровізація, євроінтеграція», - сказав очільник уряду.

Він додав, що План розроблявся спільно з європейськими партнерами, аби посилити нашу країну та наблизити членство в ЄС.

«Найближчим часом ми передамо його на розгляд Єврокомісії. Завдяки реалізації реформ Плану для Ukraine Facility Україна зможе отримати близько 16 млрд євро цього року», - уточнив Денис Шмигаль, подякувавши за допомогу та солідарність.

Раніше ми писали про те, що країни Європейського Союзу домовилися 13 березня виділити 5 мільярдів євро на військову допомогу Україні в рамках реформування Європейського фонду миру. Посли 27 країн-членів ЄС домовилися про компроміс на зустрічі в Брюсселі – після місяців суперечок, в центрі яких були Франція та Німеччина. Європейський фонд миру працює як схема повернення коштів, що дозволяє членам ЄС відшкодовувати витрати на відправку озброєнь до інших країн.

Навіть після початку переговорів про вступ до ЄС актуальними завданнями для нашої країни є визначення оптимальної моделі інтеграції з дотриманням розумних часових рамок процесу і пошук додаткових джерел фінансування після звуження потенціалу Ukraine Facility. Зараз Україна йде шляхом класичного приєднання до ЄС, у рамках якого країна-кандидат забезпечує відповідність Копенгагенським критеріям і впроваджує спільне законодавство ЄС за визначеними 33 напрямками політики (розділами), що групуються в шість тематичних кластерів. Закриття переговорів за кожним із кластерів потребує одностайної підтримки всіх держав — членів ЄС. Більше про це читайте в статті Тетяни Богдан "Чому поетапне приєднання до ЄС краще за класичне та як його впровадити" на сайті DZ.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі