У січні - лютому до загального фонду місцевих бюджетів (без міжбюджетних трансфертів) надійшло 67,4 млрд. грн. Доходи місцевих бюджетів, в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, зросли. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев з посиланням на дані Міністерства фінансів.
Загалом доходи (з врахуванням передачі військового ПДФО) зросли 31,6% (+16,2 млрд.грн.), без врахування передачі військового ПДФО – скоротились на 1,1% (-0,75 млрд. грн.).
Найбільші темпи зростання доходів демонструє Київ: у співставних показниках - на 52,3%.
«Однак навіть якщо порівнювати з минулорічними доходами, які включають військовий ПДФО, доходи у столиці все рівно зросли на 38% (+3,8 млрд.грн.)», - зазначив він.
Очікувано, що найгірша ситуація у Луганській області, що не потребує пояснень. Тим не менш, важливим є сам прецедент сплати податків суб’єктами господарювання, зареєстрованими в області. За перші два місяця року до загального фонду місцевих бюджетів області (без трансфертів) надійшло 73 млн. грн.
«На 1 березня виконання річного розпису доходів загального фонду місцевих бюджетів складає 18,2% (норма з розрахунку двох місяців – 16,7%). Отже план доходів перевиконується», - підсумував депутат.
У звітному періоді основні трансферти з державного до місцевих бюджетів – базова дотація, додаткова дотація територіям, постраждалим від війни, освітня субвенція – перераховано у повному обсязі.
Нагадаємо, що за лютий 2024 року до загального фонду державного бюджету України надійшло 188,6 млрд гривень. Найбільшу питому вагу склав податок на прибуток та дивіденди від підприємств з державною часткою власності – 66,8 млрд грн.