Спеціалісти у комплексному дослідженні українського енергетичного ринку рекомендують “Укртранснафті” відновити функціонування офіційного сайту. Серед найважливіших опцій цього джерела комерційної інформації – умови доступу замовників до магістральних трубопроводів.
Експерти DiXi Group, які провели традиційне аналітичне дослідження енергетичного ринку “Індекс прозорості енергетики. 2-ий воєнний випуск” вважають, що такі дії могли б створити умови з поліпшення прозорості ринку та створення рівномірних і збалансованих умов для ведення його у промисловому сегменті.
Мова йде насамперед про відсутність інформації про можливості та умови застосування ринкових підходів щодо використання нафтових і нафтопродуктових трубопровідних транспортних мереж. Немає і відповідного доступу до іншої інформації яка необхідною для функціонування ринку. “Сайт оператора нафтотранспортної системи АТ “Укртранснафта” не працює з початку війни”, – повідомляють експерти.
Останнє і єдине оновлення – АТ «Укртранснафта» оголошує попередню ринкову консультацію з виробниками і постачальниками засобів індивідуального захисту, що датується 28 березнем 2024 року.
Також є проблемним розміщення на офіційних онлайн-ресурсах операторів електричних та газових мереж конкретних технологічних даних для приєднання до мережі. таким чином сама процедура вимагає додаткових і необґрунтованих зусиль від споживачів.
В цілому, враховуючи воєнний стан та зміни в економічному житті країни, експерти оцінюють стан прозорості енергетичного сектору як такий, що стабільно скорочується. Іноді на це впливають суб'єктивні фактори, а навіть в умовах воєнного стану значна кількість інформації може бути надана споживачам без порушення законодавства та будь-яких негативних впливів.
Індекс прозорості енергетики є універсальним інструментом, що дозволяє комплексно оцінити інформаційну відкритість енергетичного сектору країни, здійснювати докладний аналіз прозорості за окремими індикаторами, категоріями, критеріями та енергетичними ринками, відстежувати прогрес у динаміці та у порівнянні з іншими країнами.
Раніше повідомлялось, що "Укрнафта" у лютому 2024 року видобула 110,3 тис. тонн нафти та 92,1 млн кубометрів газу проти 110,2 тис. тонн нафти та 83,2 млн куб. м газу у лютому 2023 року.