"Укртрансгаз" звернувся до РНБО через арешт рахунків

Поділитися
"Укртрансгаз" звернувся до РНБО через арешт рахунків
Арешт приватним виконавцем рахунків підприємства вже призвів до втрати 50,3 млн грн.

Держпідприємство "Укртрансгаз" звернулося до Ради нацбезпеки і оборони з приводу арештів всіх рахунків і активів компанії за рішенням суду. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Підкреслюється, що арешти "унеможливлюють сталу роботу та спричиняють ризики безпечному функціонуванню газотранспортної системи держави".

"Після виділення діяльності з транспортування газу в юридично відокремлену компанію ТОВ "Оператор ГТС України", робота "Укртрансгазу" серйозно ускладнилася через активізацію неправомірних дій третіх осіб щодо протиправного заволодіння майном "Укртрансгазу", - йдеться у повідомленні.

"Наразі найбільш масштабною є вимога 2 336 млн грн на користь ТОВ "Фінансова компанія "Фін – Інвест". "Укртрансгаз" розцінює судове рішення, за яким відкрито виконавче провадження, як неправомірне, а дії позивача – такими, що можуть мати ознаки шахрайства.

Проте арешт приватним виконавцем рахунків підприємства вже призвів до втрати 50,3 млн грн", - наголосили в "Укртрансгазі".

Компанія також наголошує, що арешт усіх рахунків, рухомого та нерухомого майна ставлять під загрозу "забезпечення надійного функціонування підземних газосховищ в розпал опалювального сезону".

"Неправомірні дії з блокування діяльності підприємства, яке включено до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, ставлять під загрозу енергетичну безпеку України та можуть призвести до непередбачуваних техногенних наслідків", - йдеться у заяві підприємства.

У зв'язку з цим "Укртрансгаз" звернувся до РНБО з проханням захистити права підприємства та не допустити незаконного виведення грошових коштів і відчуження майна.

Повідомлялося, що з рахунків держпідприємства "Укртрансгаз" були списані 50,3 млн грн після раніше накладеного арешту приватними виконавцями на користь "Фінансова Компанія "Фін - Інвест".

31 жовтня Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт, необхідний для відділення від "Нафтогазу" діяльності з транспортування газу, сертифікації нового незалежного оператора газотранспортної системи та створення умов для укладення транзитного контракту з "Газпромом" за європейськими правилами.

18 вересня уряд оновив план анбандлінгу "Нафтогазу". Новим оператором ГТС буде ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", яке зараз є 100% "дочкою" "Укртрансгазу". Новий оператор зможе повноцінно запрацювати із січня 2020 року.

Модель анбандлінгу відповідає вимогам Третього енергопакету, що відкриває дорогу для підписання нового транзитного договору згідно з європейськими правилами. Діючий транзитний контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом" закінчується 1 січня 2020 року.

Докладніше читайте в матеріалі Алли Єрьоменко "ГТС слізьми не зарадиш" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі