"Укртрансгаз" підписав з угорським оператором договір про об'єднання ГТС

Поділитися
Українська і угорська компанія підписали важливий договір, що сприяє співпраці між країнами в газовій сфері © gaz-system.pl
Це угода дозволяє організовувати "віртуальний реверс".

29 травня 2015 року український оператор газотранспортної системи ПАТ "Укртрансгаз" і угорський оператор FGSZ підписали договір про об'єднання транскордонних газопроводів (interconnection agreement) між Україною та Угорщиною.

Договір стосується всіх газопроводів, які перетинають українсько–угорський кордон.

"В цьому сенсі це перша подібна угода між Укртрансгазом і оператором ГТС сусідньої країни Євросоюзу. Відповідно до наміру Європейської комісії, це угода буде служити зразком для інших договорів про інтерконектори між операторами ГТС країн–членів Євросоюзу та Укртрансгазом", - йдеться в повідомленні "Укртрансгазу", опублікованому 5 червня.

Потужність інтерконектора в напрямку Угорщини складає 26 млрд куб. м в рік, в напрямку України – 6,1 млрд куб. м в рік.

Таке співробітництво між операторами включає, серед іншого, проведення операцій віртуального заміщення природного газу.

В "Укртрансгазі" пояснюють, що на сьогоднішній день Укртрансгаз не може повноцінно співпрацювати з операторами суміжних газотранспортних систем країн членів Євросоюзу через схему їх взаємодії з ВАТ "Газпром", яка "сформувалася за радянських часів і не відповідає сучасному законодавству Енергетичного співтовариства".

"Зокрема, Газпром не надає українській стороні так звані шипер-коди, або інформацію про окремі партії газу, який транспортується ним по території України. На газовимірювальних станціях на західному кордоні України весь обсяг газу передається компанії Gazprom Export – дочірньому підприємству Газпрому. Після цього Газпром передає газ сусіднім з Україною операторам ГТС, розкриваючи їм шипер-коди. Таким чином, Газпром взяв на себе низку важливих функцій оператора ГТС, що є порушенням європейського енергетичного законодавства, оскільки створює обмеження для повноцінного співробітництва між операторами сусідніх країн на території Енергетичного співтовариства", - пояснили в компанії.

Договору про интерконнекторах дозволять обійти такі обмеження. На їх основі здійснюється обмін інформацією про потоках газу, їх напрямах, обсягах, часу, замовників, одержувачів і т. п.

Зараз українська сторона веде роботу з підписання аналогічних договорів зі словацьким, польським і румунським оператором.

В "Укртрансгазі" розраховують, що "Газпром" надасть Укртрансгазу інформацію про потоки газу по території України в Європу (шипер-коди) для повноцінного співробітництва з суміжними операторами.

"Ми розраховуємо на те, що Газпром виконає вимоги європейського законодавства і надасть цю інформацію. У разі, якщо цього не відбудеться, ми розглядаємо можливість подати офіційну скаргу до генерального директорату Єврокомісії з питань конкуренції, який вже проводить антимонопольне розслідування щодо дій Газпрому", – зазначив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Раніше повідомлялося, що Україна і Польща домовилися побудувати інтерконнектор між своїми ГТС за $ 245 млн. Потужність планованого газопроводу складе 8 млрд кубометрів на рік у напрямку України і 7 млрд кубометрів на рік у напрямку Польщі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі