Компанія Ріната Ахметова вимагала розірвати договір про продаж держбанку облігацій на суму 1 млрд грн і припинити за нього зобов'язання. Госпсуд Києва визнав, що аргументів для цього досить.
Позов "Укртелекому" до "Ощадбанку" був зустрічним.
Банк ще в червні зажадав повернути борг у розмірі 1,1 млрд грн за невиплаченими облігаціями з урахуванням пені та відсотків. Але тепер до тих пір, поки йде розгляд за зустрічним позовом, суд не розгляне по суті початкову претензію.
Більш того, "Ощадбанк" може втратити акції "Укртелекому", які знаходяться у нього в заставі. Адже в жовтні ФДМ у першій інстанції домігся розірвання договору про приватизацію фіксованого оператора, так як його власник не виконав всі взяті на себе зобов'язання.
Це ж рішення передбачає списання акцій "Укртелекому" з ЕСУ і переведення їх у ФДМ. Під час розгляду цієї справи "Ощадбанк" зайвий раз звернув увагу судді на те, що рішення спору може вплинути на його права і обов'язки.
Наслідки, з якими може зіткнутися "Ощадбанк", - це мінус 1 млрд грн у звітності.
"Якщо рішення підтвердиться в апеляції, то в "Ощадбанку" відберуть заставу. Тоді банку доведеться списати активи за облігаціями. Невідомо, як у банку зафіксована балансова вартість цих активів, але цілком можна припустити, що вона в межах номінальної вартості. Тобто доведеться списати близько мільярда", - говорить керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій.
"Апеляційний суд при розгляді справи повинен врахувати інтереси двох державних банків - "Ощадбанку" та "Укрексімбанку", - вважають у прес-службі першого.
Як з'ясувалося, за схожим сценарієм "Укртелеком" йде, і розбираючись з боргами перед "Укрексімбанком".
Як говорить начальник департаменту корпоративних комунікацій оператора Михайло Шуранов, за зобов'язаннями перед цим банком вже почалися слухання на рівні першої інстанції.
Як повідомлялося, ще в 2015 році "Укртелеком" взяв на себе зобов'язання викупити в двох держбанків ("Ощадбанку" і "Укрексімбанку") облігації своєї материнської компанії ЕСУ (донька СКМ) на суму 2 млрд грн.
Але телеком-оператора так і не вдалося продати свій мобільний актив – "Тримоб", тому у компанії не було грошей на покриття облігацій. Строки виплати боргу закінчилися ще в середині березня.
Що стосується самої ЕСУ, то вона теж не розрахувалася за облігаціями, які були випущені компанією з метою фінансування зобов'язань, що виникли після приватизації "Укртелекому" в 2011 році. Ще один держбанк ("Укрексімбанк") подав на неї в суд, зажадавши повернення 2,8 млрд грн боргу.
Раніше повідомлялося, що в жовтні суд вирішив повернути в держвласність приватизований Ахметовим "Укртелеком".
У травні Генпрокуратура завершила досудове розслідування у справі про незаконну приватизацію "Укртелекому".
Як повідомлялося, ФДМ подав до суду на розірвання договору з ЕСУ в середині травня цього року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені.
ФДМ за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу в початку 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" українській "дочці" австрійської EPIC - ТОВ "ЕСУ" за 10 млрд 575,1 млн грн. Група СКМ українського бізнесмена Ріната Ахметова придбала "ЕСУ" в 2013 році.
Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції – акції "Укртелекому", вартість яких у балансі оцінена в 10 млрд 799,3 млн грн, згідно з договором купівлі-продажу від 2011 року.