"Укрсоцбанк" оголосив технічний дефолт щодо кредиту ЄБРР

Поділитися
"Укрсоцбанк" оголосив технічний дефолт щодо кредиту ЄБРР
Кредитор не став вимагати дострокового погашення заборгованості, щоб не вплутуватися у скандал, - йому вигідніше пом'якшити умови кредиту.

Шостий за величиною активів "Укрсоцбанк" ще до кризи залучив у 3 два кредити, номіновані у доларах США на загальну суму 1,1 млрд гривень. За цими кредитами позичальник взяв на себе зобов'язання дотримуватися нормативів. Але зробити цього не зміг, пише Forbes.

Іпотечний кредит був наданий у 2008 році. Незважаючи на свою назву, він не був нічим гарантований. На схожих умовах "Укрсоц" залучив у євробанку в 2009 році субординований борг з терміном погашення в 2019 році.

Так званий коефіцієнт відкритої фактичної заборгованості (КВФЗ) "Укрсоца" на 31 грудня 2012 року перевищив обмеження у 60% від розміру капіталу першого рівня. "Невиконання цієї умови вважається дефолтом для цілей договору іпотечного кредиту ЄБРР", - йдеться у річному фінансовому звіті "Укрсоцбанку" за минулий рік.

Колишній голова правління "Укрсоцбанку" Борис Тимонькін, який нещодавно покинув фінустанову, на письмові запитання не відповів.

- Дефолту України в 2013 році не буде, - експерти

Ковенанти договорів були порушені банком у зв'язку з погіршенням економічної ситуації в 2009-2012 роках, пояснює перший заступник голови правління "Укрсоцбанка" Сергій Маноха. "У підписаних додаткових угодах в 2013 році дані фінансові умови були скоректовані у відповідності з поточною ситуацією", - додає він.

"Спеціальні умови [КВФЗ] - це вимоги ЄБРР до банків-партнерів, причому вони унікальні для кожного конкретного банку, - пояснює провідний радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов. - Умови їхнього виконання - це предмет переговорів з кожною фінансовою установою".

КВФЗ розраховується, найчастіше, як відношення таких, що не працюють, і реструктуризованих кредитів (за мінусом сформованих під них резервів) до капіталу першого рівня.

За словами Усова, констатація дефолту за умовами договору відбувається лише за рішенням кредитора. "Підстав для такого рішення з боку ЄБРР немає", - стверджує він. "Банк отримав від ЄБРР відмову від права вимоги негайного погашення обох позик у зв'язку з невиконанням зазначеного коефіцієнта, що відображено у річному звіті", - говорить Маноха.

Як стверджує екс-голова правління банку, який також співпрацює з ЄБРР, кредитор відмовився від санкцій проти "Укрсоцбанку" через те, що йому навряд чи вдалося б повернути гроші достроково. "ЄБРР вигідніше пом'якшити умови за кредитом, ніж вплутуватися у скандал", - вважає банкір. За словами банківського експерта Вікторії Страхової, "Укрсоцбанк" - не єдиний, хто не виконав подібних умов за договорами з ЄБРР або МФК, такі випадки були і раніше.

"З банками в Україні таке відбувається раз на кілька років", - констатує Усов.

Активи "Укрсоцбанку" на 1 квітня 2013 року - 39,4 млрд гривень. Кредитний портфель - 23,9 млрд гривень. З них безнадійні кредити п'ятої групи - понад 62%. Власний капітал банку - 7,7 млрд гривень. Банк належить італійській групі UniCredit. !zn

Читайте також:

Курченко переманив до себе у ВЕТЕК главу правління "Укрсоцбанку" Бориса Тимонькіна

ЄБРР пригрозив скоротити кредитування, якщо інвестклімат в Україні не покращиться

ЄБРР та інші міжнародні організації зможуть випускати облігації у гривнях

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі