"Укргазвидобування" переживає складні часи через ціни на нафту і неплатоспроможний "Нафтогаз"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Укргазвидобування" переживає складні часи через ціни на нафту і неплатоспроможний "Нафтогаз" У "Укргазвидобування" зараз - складне положення © ugv.com.ua
Компанія продає газ за ціною 1590 грн (без ПДВ) за тисячу кубометрів.  

 

Як заявив керівник державної компанії "Укргазвидобування" Олег Прохоренко, нині стан компанії визначають чотири основні фактори. Перший - ціна реалізації газу. Другий - ціна на нафту та ціни на вироблені нафтопродукти. Третій - рівень податків, передусім ренти. Четвертий фактор - рівень розрахунків із НАК "Нафтогаз України", яка є єдиним покупцем природного газу "Укргазвидобування".

За всіма переліченими факторами на сьогодні ситуація незадовільна, пишуть у своїй статті на DT.UA Алла Єрьоменко та Іван Гонта.

Перше. Ціна на газ, який продається компанією, з квітня підвищилася майже в п'ять разів - із 349 до 1590 грн (без ПДВ) за тисячу кубометрів. Проте вона втричі нижча за ринкову чи навіть економічно обґрунтовану.

Читайте також: Держава втратить мільярди на купівлі імпортного газу при збереженні 70% ренти - "Укргазвидобування"

Друге. Ціна на нафту на світових ринках тривалий час перебуває на мінімальному рівні, у діапазоні 40–50 дол. за барель, відповідно, ціна на нафтопродукти, вироблені підприємствами "Укргазвидобування", теж низька. За словами О.Прохоренка, в "Укргазвидобуванні" не очікують зростання цін на нафту у світі та вже верстають "песимістичний" план із розрахунку ціни 30 дол. за барель.

Третє. "Укргазвидобування" у черговий раз, як і в минулі роки, змушене було звертатися в ДФС за розстрочкою рентних платежів. Причиною цього нинішнього року стало радикальне підвищення з квітня рентних платежів із 20 до 70%, при літньому розриві ліквідності. "Укргазвидобування" змогло домовитися з податковою про відстрочку виплат за рентою. Але умови угоди, м'яко кажучи, неприйнятні, говорять про 36% річних.

Четверте, найбільш неприємне. НАК "Нафтогаз України" заборгувала за газ "Укргазвидобуванню" на середину вересня понад 7 млрд грн, і борг стрімко зростає, а рівень розрахунків становить близько 80%. За таких обставин варіантів в "Укргазвидобування" не надто багато.

Жалюгідний стан фінансів безпосередньо позначається на оперативній діяльності "Укргазвидобування". Особливо помітні проблеми на ключовому напрямку - видобутку газу та конденсату. Третій квартал 2015-го став найгіршим за всю історію існування компанії, темпи падіння досягли 5–6% на місяць. Усього з початку року компанія втратила 0,5 млрд кубометрів газу порівняно з минулим роком.

Ситуація з видобутком нафти та конденсату аналогічна. З початку року падіння становило 5,5%, компанія видобуває на місяць близько 40 тис. т рідких вуглеводнів, що не дає змоги завантажити потужності Шебелинського газопереробного заводу (ГПЗ) навіть наполовину.

Тим часом запаси на родовищах "Укргазвидобування" невблаганно тануть, підтверджених запасів не більш як 300 млрд кубометрів. Приріст запасів уже давно не поповнює видобуток, а шансів знайти велике чи навіть середнє родовище з кожним роком дедалі менше.

За останні роки "Укргазвидобування" не одержувало нових ліцензійних ділянок, а для стабільної роботи необхідно одержувати 20–30 нових ділянок щороку.

Детальніше про ситуацію в компанії "Укргазвидобування" читайте в статті Алли Єрьоменко і Івана Гонти Заб(и)утий видобуток у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі