Незважаючи на всі декларовані урядом наміри позбутися залежності вітчизняної економіки від експортної складової, її рівень перевищив межу граничного значення зовнішньоекономічної безпеки України.
Рівень експортної складової ВВП за перші два кварталу 2012 року досяг 53,4%, перевищивши таким чином межі граничного значення зовнішньоекономічної безпеки України.
Про це йдеться у підготовлених Рахунковою палатою висновках за результатами аналізу та експертизи проекту держбюджету на 2013 рік.
Згідно з Методикою розрахунку рівня економічної безпеки (циркуляр, затверджений Мінекономіки в 2007 році), прийнятною вважається експортна складова ВВП на рівні не більше 50%.
Враховуючи вищевикладене, а також прогнози уповільнення зростання світової економіки, в тому числі країн-основних торговельних партнерів України, у Рахунковій палаті заявляють, що «заплановане на наступний рік зростання економіки на 3,4% є досить оптимістичним і буде базуватися насамперед на статистичному ефекті низької бази порівняння».
Нагадаємо, що саме залежність України від експорту призвела до значного падіння економіки у кризові 2008-2009 роки. Тоді падіння світового попиту на 60% на українську металургійну продукцію і на 80% - на хімічну (як основні складові експорту) призвело до падіння на 15% ВВП України.
У листопаді ще 2011 року Верховна Рада навіть ухвалила урядовий закон про державну фінансову підтримку національного експорту: закон передбачає створення державного експортно-кредитного агентства (ЕКА). !zn
Читайте також:
В уряді більше не хочуть покладатися на Фірташів, Пінчуків та Ахметових