Українські підприємці вважають недоступність фінансування однією з головних проблем розвитку МСБ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські підприємці вважають недоступність фінансування однією з головних проблем розвитку МСБ Українські бізнесмени скаржаться на відсутність доступу до фінансів та високі податки
Розвитку малого бізнесу в Україні заважають високі податки, низький попит та регуляторний тиск.

Згідно з результатами опитування USAID, проведеного в минулому році, українські підприємці вважають недоступність фінансування однією з головних перешкод розвитку МСБ, поряд з високими податками, низьким попитом і регуляторним тиском.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. Автор вказує, що USAID опитало представників МСБ як в Україні, так і в Європі.

За підсумками опитування, європейські підприємці вказали серед стримуючих факторів відсутність кваліфікованих працівників, конкуренцію і надмірну зарегульованість. Доступ до фінансів не виявився навіть у першій десятці негативних факторів.

"Українські підприємці, натомість, відповіли, що їхнє зростання стримується не лише високими податками, низьким попитом і регуляторним тиском, а ще й недоступністю фінансування. Кожен п'ятий підприємець з опитаних відзначав головною проблемою саме недоступність кредитів. Причому дослідники відзначили, що інших варіантів доступу до коштів, крім кредитів, підприємці навіть не розглядають і часто дивуються, коли чують про альтернативні можливості", - йдеться в статті.

За словами Самаевої, у розвинених країнах найчастіше лізинговими послугами користуються новостворені інноваційні компанії. В українських реаліях ринок може бути значно ширшим, оскільки зношеність основних виробничих фондів в промисловості в середньому становить 80%, а в деяких галузях доходить до 95%.

Детальніше про проблеми використання лізингу в Україні читайте у статті Юлії Самаєвої "Бізнес в оренду" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі