Банки відновлюють валютне кредитування бізнесу - у березні було видано позик в іноземній валюті на 5,7 млрд грн, що є рекордом за останні 3,5 роки, з серпня 2009 року, коли було видано 10 млрд грн кредитів.
Березневий приріст відбувся виключно за рахунок збільшення кредитного портфеля юридичних осіб - в іноземній валюті він зріс на 6,7 млрд грн. Кредитування підприємств у гривні практично заморожено - відтік за березень склав 4 млрд грн. Кредитування населення також розвивається надзвичайно низькими темпами - загальний портфель фізичних осіб зріс усього на 293 млн грн. Така низька активність пояснюється тим, що портфель в іноземній валюті продовжує далі скорочуватися - за останній місяць на 994 млн грн, пише "Коммерсант-Украина".
Підвищену кредитну активність в іноземній валюті банкіри пояснюють більш доступною ціною таких ресурсів: зниження ставок за депозитами в інвалюті відбувалося швидше, ніж за депозитами у національній. Це підтверджується і зниженням інтересу населення до розміщення заощаджень на валютних рахунках - другий місяць поспіль відтік із них становить 1,5 млрд грн.
Попит на кредити у валюті також підігріли нещодавні події на Кіпрі. Нагадаємо, у березні кіпрські банки не працювали практично два тижні, а всі рахунки у країні були заблоковані.
"Зазвичай фінансування контрактів відбувається за межами країни з офшорних рахунків. Але стався форс-мажор на Кіпрі, і покривати нестачу оборотних коштів довелося шляхом одержання кредитів в Україні",- зазначає голова правління "Індустріалбанку" Леонід Гребінський
Популярність кредитів у валюті визначається виключно низькою вартістю у порівнянні з гривневими позиками (при більш високих ризиках). Так, за даними НБУ, зараз вартість довгострокових гривневих кредитів становить 17,8% річних, а валютних - 12,6%. !zn
Читайте також:
Кіпр продасть всі відділення своїх банків в Україні і Росії
Фінансово-грамотні люди менше беруть споживчих кредитів, - банкір
Дешеві гроші від держави в нинішніх умовах - ілюзія, - аналітик