Європейський комісар з енергетики Гюнтер Еттінгер попередив Москву про те, що криза в Україні посилює позицію Брюсселя щодо будівництва трубопроводу "Південний потік", пише Financial Times.
Будівництво трубопроводу, що з'єднує Чорне море з Австрією, має початися в червні. Щоб зробити проект комерційно більш вигідним, "Газпром" давно домагається скасування європейських правил конкуренції. Однак в інтерв'ю виданню Еттінгер заявив, що не має наміру цього робити. "Зараз, через Україну, ми займаємо все більш і більш обережну позицію щодо російських трубопроводів, ніж рік тому. Наразі виключення не є моїм пріоритетом у відносинах з "Газпромом", - заявив єврокомісар.
Минулого тижня Росія подала скаргу до СОТ, домагаючись скасування правил ЄС, однак, за словами Еттінгера, ніяких поблажок Москва не отримає: "Нереалістично очікувати, що ми змінимо ці правила у найближчі дні чи роки".
До приєднання Криму до Росії в березні цього року в ЄС були готові зробити виняток з правил для будівництва трубопроводу, який постачає російський газ до Німеччини. Російська сторона очікувала, що це може стати моделлю для "Південного потоку". Однак, як зазначив Еттінгер, на всі рішення проявити гнучкість щодо "Газпрому" відкинула тінь політика.
Аналітики відзначають, що тяганина з Брюсселем може утримати банки від видачі кредитів на будівництво "Південного потоку", який оцінюється в 15-16 млрд євро, однак це навряд чи зупинить Володимира Путіна. За словами Іллі Васильєва, колишнього посла Болгарії в Москві, Путін "відданий" проекту, а його реалізація може бути профінансована з держбюджету". !zn
Читайте також:
Європа має намір до 2020 року скоротити закупівлі російського газу на чверть
Україна припинила закачування російського газу
Україна може звернутися до Стокгольмського суду для вирішення питання ціни на газ "Газпрому"