Європа має намір до 2020 року скоротити закупівлі російського газу на чверть

Поділитися
Європа має намір до 2020 року скоротити закупівлі російського газу на чверть Європа скоротить закупівлі російського газу майже на 20 млрд євро
Після анексії Криму Росією європейські політики провели кілька надзвичайних нарад, присвячених енергетичній безпеці.

Європа готується скоротити закупівлі російського газу більш ніж на чверть до кінця десятиліття на тлі погіршення відносин з Росією через Україну.

За розрахунками Рейтер, заходи, які готує ЄС, допоможуть Європі знизити імпорт газу з Росії на 45 мільярдів кубометрів до 2020 року, що у грошовому вираженні становить 18 мільярдів євро на рік.

З 2010 року частка російського газу на європейському ринку зросла на 10 відсоткових пунктів приблизно до 33%, і до початку подій в Україні аналітики очікували, що ця частка збережеться в найближчі роки. Однак після анексії Криму європейські політики провели кілька надзвичайних нарад, присвячених енергетичній безпеці.

"Ми серйозно маємо намір знизити нашу енергозалежність", - заявив голова Європейської ради Херман Ван Ромпей.

Найактивніше у цьому напрямку працюють найбільші європейські клієнти "Газпрому" - Німеччина та Італія, а також Польща. Німеччина, яка споживає понад 80 мільярдів кубометрів газу на рік, закуповує близько третини цього обсягу у РФ, стабільно збільшуючи імпорт протягом останніх 20 років.

В найближчі роки Німеччина має намір підвищити використання альтернативних джерел енергії та енергоефективність. Після катастрофи на АЕС в Японії в 2011 році Німеччина вирішила до 2022 року зупинити всі власні ядерні реактори загальною потужністю 19 гігават, заповнивши це за рахунок електростанцій, що працюють на вугіллі та енергії вітру. До 2015 року країна планує лише незначно збільшити потужності, що працюють на газі, але з урахуванням закриття кількох старих електростанцій споживання газу знизиться.

Подібні заходи планує й Італія, що споживає щорічно понад 70 мільярдів кубометрів газу і займає друге місце за закупівлями серед європейських клієнтів "Газпрому". Рим вважає, що протистояння з Москвою через Україну ставить під сумнів будівництво газопроводу Південний потік, який розраховано на постачання російського газу до Італії в обхід України.

"Розвиток кризи на Україні може нести ризики для будівництва Південного потоку", - сказала міністр промисловості Федеріка Гіді. Таку ж думку висловив глава італійської нафтової компанії Eni Паоло Скароні.

За словами Гіді, уряд планує скоротити споживання електроенергії в країні на 20% до 2020 року, прибрати бюрократичні бар'єри для розширення потужностей з приймання скрапленого газу (СПГ) і завершити будівництво Трансадріатичного газопроводу для отримання газу з Азербайджану. Крім цього, Італія хоче спростити видачу дозволів на пошук нафти і газу в країні, щоб залучити інвесторів.

За словами аналітиків, до кінця десятиліття Європа зможе отримати більше СПГ.

"Зараз по всьому світу будуються підприємства зі зріджування газу сукупною потужністю близько 150 мільярдів кубометрів, і ми вважаємо, що незадоволеного попиту за межами Європи недостатньо. Це означає, що великий обсяг СПГ з Атлантики і Близького Сходу, який зараз йде в Азію, згодом прийде в Європу", - сказав старший аналітик Wood Mackenzie Массімо Ді-Одоардо.

Польща розраховує до січня майбутнього року запустити термінал для імпорту СПГ пропускною здатністю 5 мільярдів кубометрів на рік для отримання палива з Катару, а пізніше зі США і Канади.

Варшава прийняла закон, який стимулює інвестиції у пошук сланцевого газу, і планує підвищити використання власного вугілля, повідомив прем'єр-міністр Дональд Туск.

Всі прибалтійські країни, а також Фінляндія, які практично повністю залежать від російського газу, прагнуть найближчим часом почати імпорт СПГ, для чого планують будувати термінали. !zn

Читайте також:

Україна припинила закачування російського газу

Глава Міненерго України після переговорів у Брюсселі фактично визнав провал можливості реверсу зі Словаччини

Україна може звернутися до Стокгольмського суду для вирішення питання ціни на газ "Газпрому"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі