Департамент кіберполіції прагне надати криптовалюті законодавчий статус, аби мати змогу контролювати її та виявляти злочинців, які користуються електронними грошима для здійснення протиправних дії, повідомив заступник начальника Департаменту кіберполіції Олександр Гринчак в ефірі "Радіо Свобода".
"Що стосується криптовалют, зараз ми розробили ряд пропозицій, винесли це питання на рівень уряду і хочемо криптовалюту легалізувати, щоб вона була підконтрольна. За допомогою цієї валюти здійснюється чимало злочинів: продаж наркотиків, зброї і таке інше", – повідомив Гринчак.
Крім того, злочинці користуються невизначеним статусом криптовалюти, щоб безкарно викрадати її.
"Дуже часто до нас звертаються із заявами про викрадення криптовалюти. Існують шахрайські схеми, коли власник електронного гаманця надає доступ шахраям до своїх акаунтів, і вони переводять десятки тисяч доларів на інший гаманець. Цей вид злочину можна кваліфікувати як шахрайство із використанням електронно-обчислювальної техніки. Людина ошукана, вона перерахувала якісь електронні кошти за якісь послуги і, натомість, нічого не отримала – це чисте шахрайство", – додав заступник начальника Департаменту кіберполіції.
Наразі в Україні офіційні структури не визнають криптовалюту платіжним засобом, тому це питання на законодавчому рівні не врегульоване.
У свою чергу керівник Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк нещодавно висловив думку, що в Україні варто заборонити обіг криптовалюти в разі, якщо влада найближчим часом не зможе врегулювати статус електронних грошей. При цьому він додав, що кіберполіція готова до співпраці у питанні легалізації та врегулювання технологій криптовалюти, підтримує ідеї легального майнінгу і використання технології Blockchain у державному та приватному секторах.
Детальніше про можливі варіанти та наслідки легалізації криптовалюти в Україні читайте у матеріалі Станіслава Аржевітіна та Михайла Савлука "Золота лихоманка віртуального світу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".