Україні слід спиратися на німецьку правову модель у розвитку свого земельного ринку – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні слід спиратися на німецьку правову модель у розвитку свого земельного ринку – експерт Німецький досвід розвитку земельного ринку є оптимальним для українських реалій © mriya.ua
Право на придбання землі у власність слід надати лише громадянам України та юридичним особам.

Німецька модель розвитку земельного ринку, заснована на помірному державному втручанні, є найбільш придатною для розвитку ринку сільськогосподарських земель в Україні, вважає доктор юридичних наук, професор Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України Павло Кулинич.

Тези виступу експерта на круглому столі в Торгово-промисловій палаті, присвяченому розвитку ринку землі в Україні, представив у своєму матеріалі для DT.UA Володимир Чопенко.

За словами Кулинича, німецьке законодавство дозволяє власникам використовувати ділянки для аграрних потреб, якщо це не суперечить планувальній документації розвитку територій, затвердженою органами влади.

"Виходячи з європейського досвіду регулювання ринку сільгоспземель і враховуючи вітчизняні аграрні реалії, для України найбільш прийнятним є досвід ФРН з помірним втручанням держави у розвиток земельного ринку", – зазначив він.

Як зазначає Кулинич, правова модель ринку сільськогосподарських земель в Україні повинна передбачати такі правові методи впливу на його учасників:

– надання права на придбання сільськогосподарських земель у власність тільки громадянам України та аграрним юридичним особам України;

– надання об'єднаним територіальним громадам переважного права придбання землі, якщо її не купують фермери;

– обмеження площі сільськогосподарської землі у власності однієї особи;

– введення податку на спекуляцію подібної землею;

– протидія встановленню монополії на володіння сільськогосподарськими землями.

Нагадаємо, 5 жовтня Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що ініціює широкі консультації щодо оптимальної моделі ринку сільськогосподарських земель в Україні. За його словами, без обговорення моделі ринку земель в Україні жодних рішень щодо впровадження ринку земель бути не може, і мораторій на заборону продажу землі діє до того, як парламент не прийме рішення про обіг земель..

6 вересня президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду зняти мораторій на продаж землі. "Відсутність права на вільну купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, безумовно, стримує інвестиції в аграрну сферу, порушує права селян, занижує, між іншим, оренду, виймаючи з їхньої кишені останні копійки", - заявив Порошенко.

Як пише в своїй статті для DT.UA перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк, експертною робочою групою, сформованою при Держгеокадастрі, запропонований концепт запуску ринку землі в Україні в кілька етапів.

Детальніше про перспективи розвитку ринку сільськогосподарських земель в Україні читайте у матеріалі Володимира Чопенка "Земля. Дубль №... Мотор!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі